اخبار تکنولوژی

اسنپدراگون ۸اس نسل ۳ کوچک‌تر از نسخه مرجع است

شرکت کوالکام پیشتر بود که اسنپدراگون ۸اس نسل ۳ را به عنوان نسخه ضعیف و کوچک‌ شده اسنپدراگون ۸ نسل ۳ معرفی و ارائه کرد. اکنون به نظر می‌رسد واقعا این چیپ کوچک‌تر است.

معرفی اخیر کوالکام از اسنپدراگون ۸s نسل ۳ (SM8635) این تراشه را به عنوان یک گزینه قدرتمند و در عین حال صرفه جویی در بودجه معرفی می‌کند. در مقایسه با پرچمدار اسنپدراگون ۸ نسل ۳، نسخه “s” مجموعه ویژگی‌های ساده‌تری را ارائه می‌دهد.

اکنون مجموعه‌ای از تصاویر منتشر شده توسط ITHome سایز SoC را نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد، اسنپدراگون ۸s نسل ۳ کوچک‌تر از نسل ۸ معمولی ۳ است. اسنپدراگون ۸s نسل ۳ دارای ابعاد ۸.۴۰×۱۰.۶۶ میلی‌متر است که در مقایسه با ۱۰.۷۱در ۱۲.۸۱ میلی‌متر اسنپدراگون ۸ نسل ۳ کاهش قابل توجهی از مساحت ۳۴.۷۳ درصدی دارد.

فراتر از سایز فیزیکی، Snapdragon 8s Gen 3 همچنین دارای پیکربندی حافظه پنهان کوچک‌تری است. حافظه نهان L2 هسته فوق العاده بزرگ X4 از ۲ مگابایت به ۱ مگابایت نصف شده است. کاهش‌های مشابهی در سایزهای کش L2، L3 و SLC در سراسر برد وجود دارد.

اسنپدراگون ۸اس نسل ۳ چیپ کوچک و توانمند

اسنپدراگون 8اس نسل 3 کوچک‌تر از نسخه مرجع است

اسنپدراگون ۸ نسل ۳ از فرآیند ۴ نانومتری TSMC با پیکربندی CPU متشکل از یک هسته X4با فرکانس ۳.۳ گیگاهرتزی، سه هسته A720 با فرکانس ۳.۱۵ گیگاهرتز، دو هسته A720 با فرکانس ۲.۹۶ گیگاهرتز و دو هسته A520 با فرکانس ۲.۲۶ گیگاهرتز استفاده می‌کند. از پردازنده گرافیکی Adreno 750 استفاده می‌کند.

در مقایسه، Snapdragon 8s Gen 3 دارای یک هسته X4 با فرکانس ۳ گیگاهرتز، چهار هسته A720 با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز و سه هسته A520 با فرکانس ۲ گیگاهرتز است. از پردازنده گرافیکی کمتر قدرتمند Adreno 735 استفاده می‌کند که فاقد جلوه‌های روشنایی جهانی است.

Snapdragon 8s Gen 3 همچنین دارای محدودیت‌هایی در پشتیبانی حافظه، قابلیت‌های ضبط ویدیو (۴K HDR در مقابل ۸K HDR) و رمزگذاری/رمزگشایی ویدیو است. علاوه بر این، از یک باند پایه X70 قدیمی‌تر به جای باند پایه X75 نسل ۸ نسل ۳ استفاده می‌کند که منجر به سرعت‌های نظری شبکه کندتر می‌شود.

به نظر می‌رسد اسنپدراگون ۸s نسل ۳ یک پردازنده توانمند است که احتمالاً عملکرد رضایت بخشی را برای استفاده روزمره ارائه می‌دهد. به نظر می‌رسد کاهش‌های مختلف در مشخصات آن به گونه‌ای طراحی شده است که آن را به عنوان گزینه‌ای مقرون به صرفه‌تر برای دستگاه‌های پرچمدار میان رده قرار دهد.

برای کسب جزئیات بیشتر به سایت کوالکام مراجعه کنید.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا