اخبار تکنولوژی

انتشار اطلاعاتی از استیم Deck 2

محبوبیت کنسول‌های بازی دستی هر روز در حال افزایش است. این مورد توجه سازندگان را به خود جلب کرده و امروزه شاهد عرضه کنسول‌های دستی بیش از هر زمان دیگری هستیم. در این میان، شگفت‌انگیزترین نسخه اخیر بدون شک Steam Deck است. از همان لحظه‌ای که معرفی شد، به سرعت مورد توجه گیمرها قرار گرفت و مطمئناً به یکی از محبوب‌ترین محصولات چند وقت اخیر تبدیل شده است. حال به نظر رسیده بزودی باید شاهد معرفی استیم Deck 2 باشیم.

 اخیراً، یکی از مدیران Valve تاریخ عرضه را برای کنسول نسل بعدی فاش کرد. سال‌هاست که Valve می‌خواهد بخشی از بازار سخت‌افزار باشد. پس از چندین تلاش ناموفق، آنها سرانجام آنچه را که در Steam Deck به دنبال آن بودند، پیدا کردند. طبق گزارش شرکت تحقیقاتی اومیدیا، Steam Deck در سال ۲۰۲۲ بیش از ۱.۶۲ میلیون دستگاه فروخته است. گزارش آنها تخمین می‌زند که تا میانه سال ۲۰۲۳، فروش Steam Deck از زمان عرضه آن از ۳ میلیون دستگاه فراتر خواهد رفت.

علاوه بر این، اینها فقط پیش بینی هستند، به این معنی که کنسول دستی تنها در سال ۲۰۲۳ می‌تواند تا ۵ یا حتی ۱۰ میلیون دستگاه بفروشد. با خوشحالی از این محبوبیت و فروش، Valve تأیید کرده که Steam Deck 2 وجود خواهد داشت. هنوز خیلی هیجان‌زده نباید شد. کارمند Valve، پیر لوپ گریفایس، که Steam Deck 2 را تایید کرد، اشاره داشت که ممکن است تا سال ۲۰۲۵ یا حتی ۲۰۲۶ شاهد Deck 2 نباشیم.

استیم Deck 2 تا ۲۰۲۶ از راه نمی رسد

او به جاه طلبی این شرکت برای دستیابی به بهبود عملکرد عمده بدون به خطر انداختن عمر باتری اشاره کرد. همانطور که می‌دانید، عمر باتری یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های کنسول  دستی است و Steam Deck نیز از این قاعده مستثنی نیست. گریفیس در مصاحبه‌ای اظهار داشت که انتظار ندارد پیشرفت چشمگیری در فناوری باتری در چند سال آینده اتفاق بیفتد.

مطمئناً این بدان معنا نیست که عملکرد Steam Deck فعلی کافی است. اگرچه این دستگاه بسیار محبوب است، اما برخی از کاربران پیرامون مشکلات عملکرد آن در برخی بازی‌ها شکایت کرده‌اند. علاوه بر این، سایز بزرگ دستگاه می‌تواند برای مدت طولانی در دست نگه داشتن آن را ناراحت کننده کند. یک Steam Deck 2 بالقوه ممکن است این نگرانی‌ها را با سخت افزار بهتر و طراحی ارگونومیک برطرف کند.

با این حال، یک مدل جدید ممکن است با برچسب قیمت بالاتر نیز عرضه شود. با این وجود، همه اینها فقط حدس و گمان بوده و Steam ممکن است در آینده نزدیک شگفتی‌های غیرمنتظره ای داشته باشد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا