اخبار تکنولوژی

اندروید ۱۴ به قابلیت باتری چک مجهز است

به نظر می‌رسد که میشال رحمان افشاگر صنعت یک ویژگی جدید در نسخه بتا اندروید ۱۴ کشف کرده و آن چیزی نیست جز قابلیت باتری چک که اطلاعات بسیاری درباره باتری گوشی می‌دهد.

به نظر رسیده  اندروید ۱۴ ممکن است دارای یک ویژگی جدید برای بررسی سلامت باتری باشد، یعنی تاریخ ساخت، تاریخ اولین استفاده، شدت شارژ، تعداد چرخه‌ها و وضعیت شارژ. iOS دارای یک ویژگی سلامت باتری مشابه بوده و برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی آن را به رابط کاربری اختصاصی خود اضافه کردند.

این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند متوجه شوید چه زمانی باید باتری قدیمی خود را با یک باتری جدید جایگزین کنید. به گفته یکی از منابع داخلی، گوگل چندین API BatteryManager جدید را به نسخه بتا اندروید ۱۴ اضافه کرد. دو مورد از آنها APIهای عمومی هستند که برای ارائه اطلاعات در مورد تعداد چرخه‌ها و وضعیت شارژ استفاده می‌شوند، در حالی که باقی APIهای سیستمی هستند که گزارش می‌دهند تاریخ ساخت دستگاه، تاریخ اولین استفاده، سیاست شارژ و وضعیت سلامت چیست.

اندروید ۱۴ با بررسی بهتر باتری همراست

اندروید 14

در اخباری دیگر شرکت گوگل تصمیم گرفته راهی مشابه اندروید ۱۳ را برای سیستم عامل اندروید ۱۴ پیش گیرد. این سیستم عامل در ماه آگوست نسخه نهایی آن منتشر خواهد شد. شش ماه از انتشار نسخه عمومی اندروید ۱۳ گذشته و گوگل در حال آماده‌سازی برای ارائه نسخه بعدی است. پیشتر شرکت مستقر در سیلیکون ولی جدول زمان‌بندی انتشار اندروید ۱۴ را مشخص کرد. باتوجه به این جدول مسیر انتشار شبیه به اندروید ۱۳ بوده و در همان محدوده زمانی منتشر خواهد شد.

ساعاتی قبل اولین بیلد پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید ۱۴ توسط گوگل منتشر شد. احتمالا بزودی یک نسخه پیش نمایش دیگری هم منتشر خواهد شد. پس از پایان این نسخه‌ها باید انتظار داشت تا نسخه‌های بتا دردسترس قرار گرفته و سپس نوبت به نسخه نهایی خواهد رسید. در هر صورت باید منتظر ماند تا مشخص شود شرکت‌ها چه زمانی آن را ارائه خواهند داد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا