اخبار تکنولوژی

اپل سال‌ها روی پشتیبانی از ساعت اپل واچ در گوشی‌های اندرویدی کار کرد

طبق گزارش‌ها، اپل در پاسخ به شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده (DoJ) که روز چهارشنبه علیه این شرکت تنظیم شده، اعلام کرد که اپل چند سال تلاش کرد تا پشتیبانی از ساعت اپل واچ خود را به تلفن هوشمند اندرویدی ارائه دهد.

گزارش‌های قبلی تا حدودی تلاش‌های این شرکت را برای معرفی پشتیبانی از ساعت‌های هوشمند خود در گوشی که بر روی سیستم‌عامل اندروید گوگل کار می‌کنند، روشن می‌کرد، اما این اولین تاییدیه از سوی اپل است که نشان می‌دهد این شرکت پیشتر می‌خواست اپل واچ را راه‌اندازی کند که با تلفن‌های اندرویدی کار می‌کرد.

در پاسخ این شرکت (از طریق ۹to5Mac) به شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده آمده است که این شرکت در نظر دارد از اپل واچ در گوشی‌های اندرویدی پشتیبانی کند. به دلیل محدودیت‌های فنی کشف شده در یک دوره سه ساله، طبق گزارش‌ها، این شرکت تصمیم گرفت از برنامه‌های خود برای گسترش پشتیبانی از ساعت‌های هوشمند خود فراتر از آیفون صرف نظر کند.

شکایت ۸۸ صفحه‌ای وزارت دادگستری ایالات متحده، اپل را به نقض قوانین ضد انحصار ایالات متحده (فدرال و ایالتی) از جمله کاهش کیفیت پیام رسانی متقابل پلت‌فرم (انحصار iMessage)، کاهش عملکرد ساعت‌های هوشمند غیر اپل (محدود کردن اپل واچ به آیفون)، سرکوب ابری متهم می‌کند. پخش جریانی برای بازی‌ها در iOS، و مسدود کردن برنامه‌های شخص ثالث از ارائه عملکرد ضربه به پرداخت Apple Pay.

اپل به این نشریه گفت که این شکایت ما را تهدید می‌کند و اصولی را که محصولات اپل را در بازارهای رقابتی متمایز کرده، تهدید می‌کند و افزود که قصد دارد در برابر شکایت وزارت دادگستری ایالات متحده، که معتقد بوده در واقعیت اشتباه است دفاع کند.

سال گذشته، بلومبرگ گزارش داد که مهندسان اپل «عمیقاً درگیر» تلاشی به نام «پروژه رازیانه» هستند که هدف آن آوردن اپل واچ و اپلیکیشن Health این شرکت به گوشی‌های هوشمند اندرویدی است. این پروژه زمانی که کار در شرف تکمیل بود لغو شد تا بر اساس این گزارش، این ابزار پوشیدنی بتواند به فروش آیفون اپل ادامه دهد.

ساعت اپل واچ و پشتیبانی بهتر از اندروید

در دیگر خبرها اعتقاد بر این است که اپل در حال کار بر روی مجموعه دستگاه‌های تاشو است. در حالی که شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، برنامه‌های خود را برای وسایل تاشو فاش نکرده، گزارش‌های اخیر و پتنت‌های ثبت شده حاکی از آن بوده که این شرکت در حال کار بر روی یک اپل آیفون تاشو، آیپد و یک دستگاه نمایشگر بزرگ است که گفته می‌شود مک بوک است.

در اوایل این ماه، گزارشی ادعا کرد که آیفون تاشو اپل ممکن بوده در سال ۲۰۲۶ معرفی شود. اکنون، یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل عرضه اولین گوشی تاشو خود را به اوایل سال ۲۰۲۷ به تعویق انداخته است.

شرکت کره‌ای AlphaBiz که قبلاً ادعا می‌کرد آیفون تاشو احتمالاً در اواخر سال ۲۰۲۶ عرضه خواهد شد، در گزارش جدیدی اعلام کرد که این دستگاه در سه ماهه اول سال ۲۰۲۷ عرضه خواهد شد. این گزارش به نقل از یک مقام مطلع از برنامه‌های داخلی اپل، می‌گوید که اپل برنامه های خود را برای یک گوشی تاشو به دلایل مربوط به عرضه و تقاضا به تعویق انداخت.

به گفته این مقام رسمی، ما درک می‌کنیم که اپل قصد دارد پس از آماده سازی کامل برای همه موارد، از جمله عرضه و تقاضای نمایشگرهای تاشو، کمی دیرتر از زمان مورد انتظار، فروش آیفون های تاشو را آغاز کند. پیش از این گزارش شده بود که برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۶ برنامه‌ریزی شده بود، اکنون گفته می‌شود که گوشی تاشو اپل تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۷ به تعویق افتاده است.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا