اخبار

اچ‌تی‌سی شایعات مربوط به خرید این شرکت توسط ایسوس را به شدت رد کرد

هفته گذشته اعلام کردیم که بنا به گزارشات منتشر شده از سخنان Johnny Shih، مدیر شرکت ایسوس در یکی از جلسات این شرکت، چنین به نظر می‌رسد که ایسوس در صدد به دست آوردن و خرید شرکت اچ‌تی‌سی است اما در همان زمان گفته شد که این خبر صرفا در حد یک نظر بوده و ایسوس هنوز هیچ‌گونه گفتگوی جدی را در این باره با اچ‌تی‌سی آغاز نکرده است.

با این حال شرکت اچ‌تی‌سی با فرض اینکه این احتمال وجود دارد که افرادی این خبر را به عنوان یک حبر موثق و قطعی تفسیر کنند، مجبور به انتشار بیانیه‌ای شده و با این عمل آتش هرگونه شایعه‌ای در مورد خریداری این شرکت توسط ایسوس را خاموش کرده است.
در این بیانیه اچ‌تی‌سی چنین اظهار داشته است که: “ما به شدت این خبر را رد می‌کنیم. شرکت ما هیچ تماسی با Asusteck نداشته و تصمیمی مبنی بر واگذاری شرکت نیز در دستور کار ما قرار ندارد.
اچ‌تی‌سی در ادامه وعده داد که “طراحی نوآورانه دستگاه‌های هوشمند خود را در سطح جهانی و با درخشش به عنوان یک نام تجاری بین‌المللی ادامه خواهد داد.”
بر اساس بیانیه اچ‌تی‌سی به نظر می‌رسد این شرکت قصد انجام هرگونه واگذاری شرکت خود به ایسوس را ندارد. در هفته اخیر این دومین مرتبه است که شرکت اچ‌تی‌سی مجبور شده به مقابله با شایعات خریداری برخیزد. پیش از این گفته شده بود که شیائومی در اندیشه خرید اچ‌تی‌سی است که این مسئله نیز توسط مقامات این شرکت رد شد.
دلیل پراکنده شدن این شایعات این است که شرکت اچ‌تی‌سی نتوانسته است عملکرد خوبی از خود نشان دهد. به دنبال کاهش فروش گوشی‌های این شرکت، قیمت سهام اچ‌تی‌سی نیز کاهش یافته است. این مسئله سبب شده که احتمال فروش این شرکت و شایعات مربوط به آن افزایش پیدا کند. با این همه شواهد چنین حکایت می‌کنند که اچ‌تی‌سی در حال حاضر به تنهایی در حال حرکت رو به جلو و بهبود وضعیت خود است.
 
 
 
فارنت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا