اخبار

سازمان CIA مأمور حمله سایبری به روسیه شد !

بر اساس جدیدترین اطلاعاتی که خبرگزاری NBC News منتشر کرده، دولت آمریکا خود را برای حمله سایبری به روسیه آماده می‌کند. اینطور که مشخص شده، کاخ سفید قصد دارد از میان چندین روش مخفیانه‌ای که سازمان جاسوسی سی آی ای (CIA) پیشنهاد می‌دهد، یکی را انتخاب کند. تصور می‌کنید دولتمردان آمریکایی به دنبال چه چیزی هستند؟
پیش از این تیمی از هکرهای روسی با نام Guccifer 2.0 با نفوذ به کامپیوتر اعضای کنوانسیون ملی دموکرات‌ها، بیش از ۲۰،۰۰۰ ایمیل و اطلاعات شخصی افراد این حزب را در فضای مجازی منتشر کردند. مدتی قبل نیز تیمی از هکرها که احتمالا روسی بودند، سیستم ثبت نام رأی دهندگان انتخابات آمریکا را مورد حمله قرار دادند. کارشناسان معتقدند که کشور روسیه و ولادیمیر پوتین پشت این فعالیت‌های خرابکارانه بوده و هدف آنها نیز تحت تأثیر قرار دادن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.
البته خبرگزاری NBC اطلاعات بیشتری را در این رابطه منتشر نکرده و ما تنها می‌دانیم که سازمان CIA در تدارک یک حمله سایبری به روسیه است. این در حالی‌ست که معاون رئیس جمهور آمریکا جو بایدن (Joe Baiden) در پیامی از پاداشی که گروه‌های الیگارشی به کشور روسیه بابت انجام چنین کارهایی پرداخت می‌کنند، خبر داده بود.
برخی از افسران سازمان CIA در گفتگویی که با NBC News داشته‌اند، از پیشنهادات گذشته کاخ سفید مبنی بر حمله سایبری به روسیه و دستمزدهایی که برای آن در نظر گرفته شده بود سخن گفتند. نباید فراموش کنیم که کشور روسیه نیز می‌تواند به تمامی اقدامات دولت آمریکا پاسخ دهد اما سازمان‌های آمریکایی کاری را انجام خواهند داد که باراک اوباما دستور آن را صادر کند. شاید این کار بتواند به صورت مخفیانه و با انجام چند حمله سایبری به روسیه انجام شده و یا دولت آمریکا به دنبال راه‌های روشن‌تری همچون در نظر گرفتن تحریم برای روسیه باشد.
حالا که اخبار مربوط به این حمله سایبری در فضای مجازی منتشر شده، برنامه‌هایی که CIA دارد دیگر نمی‌تواند “مخفیانه” باشد. به دنبال این موضوع برخی از مردم همچون WikiLeaks در شبکه اجتماعی توییتر، چنین تصمیمی را جدی ‌نمی‌دانند. در واقع WikiLeaks معقتد است که اگر دولت آمریکا قصد انجام چنین کاری را داشت نه تنها آن را علنی نمی‌کرد، بلکه آژانس امنیت ملی (NSA) را مأمور انجام آن می‌کرد.
 
حمله سایبری به روسیه
 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا