اخبار تکنولوژی

سامسونگ گلکسی اس ۲۵ اولترا بدون چهار دوربین

مدتی از عرضه سری گلکسی اس ۲۴ می‌گذرد و در حال حاضر اطلاعاتی در مورد سری گلکسی اس ۲۵ از جمله گلکسی اس ۲۵ اولترا در اینترنت منتشر شده است. طبق شایعات قبلی، سری S25 ممکن بوده باتری انباشته شده را برای چگالی انرژی بالاتر در خود جای ندهد. در مقابل، این سری از هوش مصنوعی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و به طور بالقوه عمر باتری بهتر استفاده می‌کند.

 جدیدترین شایعه‌ای از @ISAQUES81 سه جنبه جدید از سیستم دوربین Galaxy S25 Ultra را به اشتراک می‌گذارد. طبق گزارش‌ها، سامسونگ در حال آزمایش یک نمونه اولیه از پرچمدار آتی Ultra خود است. به گفته وی، نمونه اولیه S25 Ultra به جای چهار دوربینی که توسط نسل قبلی ارائه شده بود، تنها سه دوربین در عقب دارد. این سه دوربین عبارتند از: تله فوتو اصلی، فوق عریض و تک پریسکوپ.

طبق گزارش‌ها، سامسونگ ماژول تله فوتو “ضعیف” ۳ برابری را کنار گذاشته و قصد دارد با زوم دیجیتال جبران کند. این شرکت حداقل از زمان قبلی با دوربین‌های زوم آزمایش می‌کرد، جایی که تله‌فوتوی ضعیف ۱۰ مگاپیکسلی ۱۰ برابری را به یک دوربین ۵ برابری ۵۰ مگاپیکسلی کنار گذاشتند. این گوشی در واقع با زوم‌های دوربرد با حسگر ۵ برابری با وضوح بالا و قابلیت‌های هوش مصنوعی که دارند به خوبی عمل می‌کند. استفاده از چیزی مشابه در محدوده ۳ برابری از نظر تئوری به طور قطع غیرممکن نیست.

دوربین اصلی همان اندازه سنسور و وضوح را حفظ می‌کند. با این حال، سنسور نور بیشتری را، احتمالا با دیافراگم بزرگ‌تر، جذب می‌کند. نور بیشتر به سنسور به طور کلی برای ISP مفید است و به نوبه خود نتیجه نهایی بهتری را ارائه می‌دهد. تله فوتو پریسکوپ از سنسور بزرگ‌تری نسبت به Galaxy S24 Ultra استفاده می‌کند که ممکن است جزئیات را در عکس‌های زوم شده بهبود بخشد.

گلکسی اس ۲۵ اولترا یک پرچمدار جذاب

اما قابل توجه‌ترین تغییر، اضافه شدن زوم متغیر است که برای کیفیت تصاویر در عکس‌های زوم شده قابل توجه است. زوم متغیر به معنای استفاده از مکانیسم‌های خاصی شبیه به دوربین‌های اختصاصی است که تصویر بزرگ‌تری روی سنسور ایجاد می‌کند. عدم برش به معنای کمتر یا بدون از دست دادن جزئیات در فرآیند بزرگ‌نمایی است.

با این حال، بر خلاف Xperia 1 V، اس ۲۵ اولترا دو فاصله کانونی ثابت را ارائه می‌کند، اولی بین ۴ تا ۵ برابر زوم و دومی بین ۶ تا ۷ برابر. به نوعی مانند ادغام دو دوربین زوم مختلف در یک ماژول است. گوشی همچنان از زوم دیجیتال برای مقادیر بین دو فاصله کانونی استفاده خواهد کرد. با این وجود، دو فاصله کانونی ثابت کاملاً به یکدیگر نزدیک هستند و از دست دادن نباید زیاد قابل توجه باشد.

برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا سامسونگ پرچمدار نسل جدید خود را معرفی و عرضه کند. تاکنون شایعات مختلفی درباره سری گلکسی اس ۲۵ منتشر شد. اما هیچ یک به تایید این شرکت نرسید.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا