اخبار

سم آلتمن به عضویت هیئت مدیره OpenAI درآمد

سم آلتمن مدیرعامل شرکت OpenAI بوده که در چند ماه اخیر درگیر حواشی بسیاری شده است. پس از گذر این حواشی، حال مجدد به عضویت هیئت مدیره OpenAI درآمد.

OpenAI، افراد پشتیبان ChatGPT، اواخر عصر جمعه اعلام کرد که سم آلتمن به هیئت مدیره بازگشته است. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که تحقیقات آلتمن را از هرگونه تخلف ناشی از برکناری او در نوامبر ۲۰۲۳ توسط هیئت مدیره و بازگشت چشمگیر او به عنوان مدیرعامل تنها چند روز پس از آن پاک کرد. آلتمن همچنین اکنون با سه فرد جدید دیگر در هیئت مدیره OpenAI همراه خواهد شد.

سم آلتمن مجدد به هیئت مدیره OpenAI رسید

با شروع ابتدا با نتایج تحقیقاتی که منجر به بازگرداندن آلتمن به هیئت مدیره می‌شود، که عامل اصلی اخبار امروزی است، در حال حاضر همه چیز بسیار مبهم به نظر می‌رسد. OpenAI در یک بیانیه مطبوعاتی می‌گوید که WilmerHale، شرکت حقوقی که تحقیقات را انجام داد، بیش از ۳۰۰۰۰ سند را بررسی کرد و مصاحبه‌هایی انجام داد و متوجه شد:

اعتماد بین هیئت مدیره قبلی و آقای آلتمن شکسته شده است. هیئت مدیره قبلی در صلاحدید گسترده خود برای خاتمه دادن به آقای آلتمن عمل کرد، اما همچنین دریافت که رفتار او مستلزم برکناری نیست.

در بیانیه مطبوعاتی OpenAI به چالش‌های داخلی و سایر مسائل در OpenAI که در زمان اخراج آلتمن رخ داد اشاره کرد. با این حال، قصد هیئت مدیره برای حذف او اشتباه بود. در این گزارش آمده است:

تصمیم هیئت قبلی به دلیل نگرانی در مورد ایمنی یا امنیت محصول، سرعت توسعه، امور مالی OpenAI یا اظهارات آن به سرمایه‌گذاران، مشتریان یا شرکای تجاری نبود.

زمان تصمیم گیری برای برکناری آلتمن نیز عاملی به نظر می‌رسید. در این گزارش آمده است:

هیئت مدیره قبلی تصمیم خود را در یک چارچوب زمانی کوتاه، بدون اطلاع قبلی به سهامداران کلیدی، و بدون تحقیق کامل یا فرصتی برای آقای آلتمن برای رسیدگی به نگرانی‌های هیئت قبلی، اجرا کرد.

در مورد آنچه اکنون در هیئت مدیره OpenAI اتفاق می‌افتد، نه تنها آلتمن دوباره به آن ملحق می‌شود، بلکه سو دزموند-هلمن، نیکول سلیگمن و فیجی سیمو نیز به آن ملحق می‌شوند. هلمن مدیر عامل سابق بنیاد بیل و ملیندا گیتس است. سلیگمن EVP و مشاور عمومی سابق شرکت سونی است. سیمو در عین حال، مدیرعامل و رئیس اینستاکارت است.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا