اخبار تکنولوژی

شرکت سامسونگ پردازنده‌های اگزینوس را قدرتمند می کند

طبق گزارش‌ها، شرکت سامسونگ الکترونیکس در حال بررسی استفاده از فناوری تراشه‌های سه بعدی برای پردازنده‌های برنامه موبایل Exynos (APs) است.

یکی از مقامات شرکت آشنا به این موضوع گفت که سامسونگ “به طور داخلی در حال بررسی استفاده از چیپلت های سه بعدی برای اگزینوس است” و افزود که “این شرکت معتقد است مزایای قابل توجهی از این فناوری به دست می‌آید.”

تراشه‌ها یک فناوری نسل بعدی هستند که شامل ساخت نیمه هادی‌ها با عملکردهای مختلف و اتصال آنها (عمودی) به یک تراشه واحد می‌شود. این روش چندین مزیت را نسبت به روش سنتی یکپارچه ارائه می‌دهد. یکی از مزایای کلیدی چیپلت‌ها این است که می‌توانند عملکرد را بهبود بخشند. اگر مشکلی در مدار خاصی روی یک تراشه یکپارچه رخ دهد، کل تراشه باید دور ریخته شود. با این حال، با چیپلت‌ها، فقط جزء آسیب دیده باید جایگزین شود.

تراشه‌ها همچنین می‌توانند فرآیند طراحی را کارآمدتر کنند. اگر نیاز به تغییر در مدار خاصی روی یک تراشه یکپارچه باشد، کل طرح باید دوباره انجام شود. با چیپلت‌ها، فقط مدار خاصی که نیاز به تغییر دارد باید دوباره طراحی شود.

شرکت سامسونگ به دنبال قوی تر کردن اگزینوس ها

حرکت به سمت چیپلت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که سامسونگ با رقابت فزاینده‌ای در بازار AP موبایل مواجه است. کوالکام در حال حاضر بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد و پس از آن اپل و مدیاتک قرار دارند. اگزینوس AP‌های خود سامسونگ برای به دست آوردن جذابیت با مشکل مواجه شده‌اند و این شرکت مجبور شد از تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۲ کوالکام در سری گوشی‌های پرچمدار گلکسی اس ۲۳ خود استفاده کند.

چیپلت‌های سه بعدی می‌توانند یک تمایز کلیدی برای Exynos APهای سامسونگ باشند. با قرار دادن تراشه‌ها به صورت عمودی، بسته بندی سه بعدی می‌تواند اندازه کلی بسته را کاهش دهد و پهنای باند و کارایی انرژی را افزایش دهد. این می‌تواند Exynos AP را با پیشنهادات کوالکام و اپل رقابتی‌تر کند.

سامسونگ در کشف فناوری چیپلت تنها نیست. انویدیا، AMD و اینتل نیز از چیپلت‌ها در توسعه نیمه هادی‌های سیستم برای محاسبات با کارایی بالا (HPC) استفاده می‌کنند. سامسونگ در تلاش بوده پردازنده‌های موبایل خود را قوی‌تر از همیشه سازد، بنابراین می‌توان انتظار عملکرد بالایی داشت و با چیپ بهتری رو به رو شد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا