اخبار تکنولوژی

شرکت متا ابزارهای تبلیغاتی هوش مصنوعی به تبلیغ کنندگان سیاسی نمی دهد

شرکت متا اکنون در حال حرکت است تا تبلیغات سیاسی را از دسترسی به ابزارهای تبلیغاتی هوش مصنوعی خود برای استفاده مسدود کند. دلیل اصلی این اقدام صاحبان فیس بوک، اینستاگرام و Threads جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست در انتخابات آینده است.

این اقدام چند روز پیش انجام شد و کاربران اینترنتی در حال حاضر نسبت به آن واکنش نشان دادند زیرا بیشتر تبلیغ کنندگان کمپین‌های سیاسی برای انتخابات آینده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به غیر از تبلیغ‌کنندگان سیاسی، تعداد زیادی تبلیغات دیگر تأثیر این پیشرفت جدید متا را احساس می‌کنند. تبلیغ‌کنندگانی که محتوای مربوط به مسکن، اشتغال، اعتبار یا مسائل اجتماعی، بهداشت یا خدمات مالی دارند، به ابزارهای تبلیغات هوش مصنوعی شرکت متا دسترسی نخواهند داشت. دلیل این حرکت همچنین به این واقعیت مربوط می‌شود که هیچ قانون هوش مصنوعی خاصی برای تبلیغات مانند این در پلتفرم‌های متا وجود ندارد.

متا قصد دارد از این حرکت برای “درک بهتر خطرات احتمالی و ایجاد محافظ‌های مناسب برای استفاده از هوش مصنوعی مولد در تبلیغات” استفاده کند. تمام تبلیغاتی که این شرکت فهرست کرده است به عنوان دسترسی به ابزارهای تبلیغاتی هوش مصنوعی به مسائل حساس مربوط می‌شود. اجازه دادن به تبلیغاتی مانند این دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی می‌تواند اطلاعات نادرست را در بین کاربران پلتفرم منتشر کند که قطعا آسیب زا باشد.

شرکت متا و مقابله با ابزارهای تبلیعاتی برای اهداف سیاسی

چند ماه پیش، متا شروع به تهیه ابزارهای تبلیغاتی هوش مصنوعی برای پلتفرم‌های خود کرد تا به تبلیغ کنندگان کمک کند. حدود یک ماه پیش، متا شروع به اعطای دسترسی تبلیغ‌کنندگان به این ابزارهای تبلیغاتی هوش مصنوعی برای استفاده در پلتفرم‌هایشان کرد. اخیراً دسترسی به این ابزارهای هوش مصنوعی برای تبلیغ‌کنندگان بیشتری در پلتفرم شروع شده است.

تا سال آینده، متا قصد دارد این ابزارها را در دسترس همه تبلیغ‌کنندگان قرار دهد. این ابزارها به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کنند تا تبلیغات خود را با استفاده از فاکتورهای مختلفی که متا قرار داده است، مانند تولیدکننده‌های پس‌زمینه تصویر و موارد دیگر، تقویت کنند. با این حال، این دسترسی محدود خواهد بود و برخی از تبلیغ کنندگان نمی توانند از این ابزارها استفاده کنند.

باید دید برنامه این شرکت چیست و روند تبلیغات را به چه سمت و سویی خواهد کشاند. در هر صورت مسائل سیاسی چندان جایی ندارند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا