اخبار

نسخه iOS مرورگر فایرفاکس منتشر شد

 

 

بنیاد موزیلا ، سرانجام پس از مدت ها انتظار طرفداران مرورگر محبوب فایرفاکس ، نسخه iOS این نرم افزار را برای دیوایس های اپلی منتشر کرد.با توجه به اینکه مرورگر موزیلا فایرفاکس مدت زیادی است برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است ، همه عقیده دارند که موزیلا خیلی دیر نسخه آی او اس این برنامه را آماده کرده است.اما دلیل این همه تاخیر فایرفاکس برای ورود به دنیای iOS چه بود؟

استان از این قرار است که اپل، مرورگرهای سوم شخص را فقط در صورتی در اپ استور ارایه می کند که آن مرورگر از موتور WebKit اپل استفاده کندو متاسفانه فایرفاکس بر موتور ساخت خود موسوم به Gecko فعالیت می کرد که قطعاً مورد تایید اپل نبود.  پس موزیلا بر سر دو راهی سخت تصمیم گیری قرار گرفته بود: از WebKit استفاده کند یا به طور کلی حضور در قلمرو iOS را فراموش کند.

اینطور که به نظر می رسد در نهایت راه اول برگزیده شده است . فایرفاکس در حال حاضر در اختیار تمامی کاربران iOS قرار دارد. البته این اپلیکیشن در نسخه های iOS 8.2 و بالاتر قابل اجراست.

آنچه در مورد نسخه iOS فایرفاکس جلب توجه می کند ، ویژگی های متعدد آن بر روی این سیستم عامل است که از بین آنها می توان به Private Browsing ، Firefox Sync و “تب های بصری” نام برد. این اپلیکیشن به صورت رایگان در اپ استور در اختیار کاربران اپلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا