اخبار تکنولوژی

نسل بعدی کنترلر DualSense به هوش مصنوعی مجهز است

سونی ممکن است در حال کار بر روی یک ویژگی منحصر به فرد برای نسل بعدی کنترلر DualSense خود باشد که می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا زمان راحت‌تری در بازی داشته باشند. یک پتنت نشان داده که هوش مصنوعی ممکن است برای کمک به بازیکنان در غلبه بر چالش‌های سخت در بازی‌های ویدیویی استفاده شود.

در حال حاضر، سونی DualSense را در یک نسخه پایه و Edge (عمدتاً Pro) ارائه می‌کند. اما ثبت اختراع اخیر نشان می‌دهد که نسل بعدی کنترلر DualSense ممکن است در کار باشد. با نگاهی به فهرست ثبت اختراع، دوالسنس جدید غول فناوری ژاپنی دارای تغییرات عمده‌ای خواهد بود. یکی از تغییرات قابل توجه‌تر، پد لمسی است که اکنون به عنوان نمایشگر نیز عمل می‌کند.

این یک افزوده ساده به طراحی موجود نیست، بلکه دارای سیستم یادگیری ماشینی قوی و مبتنی بر هوش مصنوعی نیز خواهد بود. DualSense جدید از صفحه نمایش برای کمک به بازیکنان با نمایش اعلان‌های دکمه برای کارآمدترین اقدام استفاده می‌کند. برای تکمیل این، دکمه‌ها، یعنی میله‌ها و ماشه‌ها نیز در واقع روشن می‌شوند. این سیستم اساساً تضمین می‌کند که بازیکنان می‌دانند در بخش‌های دشوار بازی چه ورودی‌هایی توصیه می‌شود.

کنترلر DualSense در نزدیکی نسل بعدی

روی کاغذ، این می‌تواند به بازیکنان کمک کند تا باس‌های چالش برانگیز را شکست دهند یا پازل‌های سخت را حل کنند. حتی مناطق سخت را می‌توان از طریق این ویژگی پیمایش کرد. این ویژگی می‌تواند به دسترسی بیشتر بازی‌ها برای گیمرهای بی‌تجربه یا افراد دارای انواع خاصی از معلولیت کمک کند. با این حال، باید به طور پیش‌فرض غیرفعال شود، زیرا هر بار که در بازی هستید روشن شدن سریع می‌تواند برای برخی ناامیدکننده باشد، به خصوص اگر مدل هوش مصنوعی به درستی آموزش ندیده باشد و اقدامات نادرست را پیشنهاد کند.

باید منتظر ماند تا سونی این نوع کنترلر را معرفی و ارائه دهد. سونی هر سال بازی‌های جدید و جذابی ارائه داده که تجربه گیم پلی منحصربفرد و جذابی را ارائه می‌دهد. انتظار داریم بزودی اخبار بیشتر و اطلاعات کاملی از نسل بعدی دوالسنس دردسترس قرار گیرد. سونی در تلاش بوده تا تجربه کاربری را به شدت بهبود بخشد.

احتمال دارد بزودی اخباری درباره این مدل کنترل بشنویم.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا