اخبار

وزیر ارتباطات در پاسخ به کاربران : اختلال سراسری اینترنت نداریم !!!

وزیر ارتباطات یکی از شاکیان سرویس‌های اینترنتی کشور را که با مشکلات متعدد مواجه شده و نمی‌دانست مشکل اصلی اختلال اینترنتش چه کسی است، به سامانه تلفنی ۱۹۵ ارجاع داد. این اتفاق در یکی از صفحات اجتماعی وزیر ارتباطات رخ داد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی به کاربری که از امکانات سرویس‌های اینترنتی کشور شاکی بود و نمی‌دانست منبع مشکلش کجا است، به سامانه تلفنی ۱۹۵ ارجاع داد و به او گوشزد کرد که حتما عنوان کند،در شبکه اجتماعی وزیر پیغام گذاشتم.

 یکی از کاربران کلوب درباره اختلالت دسترسی به اینترنتش خطاب به وزیر ارتباطات نوشت:

آقای وزیر ارتباطات الان یک هفته‌ای می‌شود که اینترنت مختل شده است؛ چندین بار از شرکت ‌های وب درباره دلیل چنین موضوعی جویا شدم که فرمودند مشکل از زیرساخت است. آنان معتقدند گیت‌وی‌های خروجی کشور مشکل دارند. آقای وزیر قرار بود آخر این ماه (آذر) پهنای باند دو برابر شود، این بود وعده شما؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که خودش صفحات اجتماعی‌اش را مدیریت می‌کند در پاسخ به این کاربر نوشت:

دوست عزیز در روزهای اخیر هیچگونه مشکل یا اختلال سراسری که زمینه پایین آمدن کیفیت اینترنت نسبت به گذشته شود، نداشتیم. در نتیجه این یک بهانه یا توجیه است. ضمنا شما در صورت داشتن شکایت یا دریافت پاسخ‌های اینچنینی از طرف شرکت ارایه کننده خدمات اینترنتی که دلایل افت کیفیت مجموعه خود را به موضوع پهنای باند نسبت می‌دهند، با سامانه تلفنی ۱۹۵ تماس گرفته و موضوع را در میان بگذارید. لطفاٌ به کارشناسان آن سامانه اعلام نمایید که موضوع را در این شبکه اجتماعی و در این صفحه مطرح نموده و برای بررسی و دریافت دلایل واقعی به آن سامانه معرفی شدید. بنده را در جریان پیگیری قرار دهید.

همین پاسخگویی موجب شد تا کاربری دیگر با زبانی خودمانی‌تر به گفت‌وگو با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بپردازد. این کاربر شبکه کلوب نوشت:

جناب وزیر پاسخگو (البته از شخصی که کامنت‌ها رو می‌گذارد می‌خواهم این را هم اگر می‌تواند جواب دهد). چرا می‌گویید مشکل نداریم؟ مگر فرق می‌کند؟ فرض کنیم شما می‌خواهید مشکل را بیندازید گردنISPها، مگر ISP دلش می‌خواهد برای خودش اختلال درست کند؟ او سودش را از همین فروش در می‌آورد، چرا باید اختلال ایجاد کند؟ مگر غیر از شرکت زیرساخت، چه کسی پهنای باند کشور را تامین می‌کند؟ مگه انحصارش دست شما نیست؟

 

محمود واعظی در پاسخ به این کاربر معترض نوشت:

دوست عزیز بنده هیچ وقت نگفتم مشکل نداریم و همه چیز عالی و استاندارد است، بنده در پاسخ به کامنت‌هایی که در آن گفته شد «زیر ساخت باز مختل شده آقای وزیر» و «می‌گویند گیت‌وی‌های خروجی مشکل دارد» عرض کردم که در حال حاضر اختلالی به بنده گزارش نشده است و از نظر زیرساختی مشکلی وجود ندارد. وقتی اختلال از حوزه زیرساختی نباشد یا به عبارتی اختلال سراسری یا منطقه‌ای نداشته باشیم پس مشکل احتمالی مربوط به بخش توزیع است. البته هیچ وقت شرکت یا اپراتوری به عمد ایجاد اختلال نخواهد کرد و در حوزه فناوری وقوع اختلال‌های موقتی امری کاملا طبیعی است که باید بررسی و رفع گردد. بهتر است نگاه‌مان به مسایل اطراف منصافانه‌تر باشد و همواره جنبه‌های مثبت یک ماجرا را ببینیم.

 

منبع : تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا