اخبار تکنولوژی

بات چت ChatGPT بالاخره احراز هویت چند عاملی را دریافت کرد

بات چت ChatGPT احراز هویت چند عاملی (MFA) را با یک برنامه احراز هویت اجرا می‌کند. این ویژگی مورد انتظار یک لایه حفاظتی اضافی به حساب شما اضافه می‌کند.

پیش از این، ورود به ChatGPT و سایر سرویس‌های OpenAI (مانند پلتفرم API و آزمایشگاه‌ها) تنها به نام کاربری و رمز عبور متکی بود. با استفاده از MFA، کاربران اکنون علاوه بر رمز عبور خود، به یک کد تأیید از یک برنامه احراز هویت نیز نیاز خواهند داشت. این فرآیند دو مرحله‌ای خطر هک کردن حساب شما را کاهش می‌دهد، حتی اگر رمز عبور شما را بدست آورد.

همانطور که توسط OpenAI ارسال شده است، فعال کردن MFA فرآیندی در منوی تنظیمات ChatGPT و پلت فرم توسعه دهنده OpenAI است. پس از فعال شدن، کاربران از طریق راه‌اندازی برنامه احراز هویت ترجیحی خود، که می‌تواند چیزی شبیه به Google Authenticator باشد، راهنمایی می شوند.

این فرآیند شامل اسکن یک کد QR و وارد کردن یک کد یکبار مصرف تولید شده توسط برنامه است. همچنین در حین راه اندازی یک کد بازیابی به کاربران داده می‌شود. این کد در صورت از دست دادن دسترسی به برنامه احراز هویت، به عنوان یک پشتیبان عمل می‌کند و به شما امکان می‌دهد کنترل حساب خود را دوباره به دست آورید.

بات چت ChatGPT امن تر می شود

OpenAI گفت که MFA در تمام خدمات آن اعمال می‌شود. آنها همچنین توضیح می دهند که در حالی که MFA فعال است، فقط می توانید با استفاده از روشی که با آن ثبت نام کرده اید وارد شوید. اگر می‌خواهید به روش دیگری برای احراز هویت تغییر دهید، باید MFA را با استفاده از گزینه دلخواه خود غیرفعال کرده و دوباره فعال کنید.

با نیاز به مرحله تأیید اضافی، MFA دسترسی مهاجمان به حساب های کاربری و سوء استفاده احتمالی از حساب شما را بسیار سخت تر می کند.

در دیگر خبرها حافظه می‌تواند شامل همه چیزهایی باشد که در گذشته برای چت بات فاش کرده‌اید. لازم نیست هر بار که چت می‌کنید خود را تکرار کنید. ChatGPT می‌تواند جزئیاتی را که مستقیماً به آن می‌گویید را به خاطر بسپارد، یا می‌تواند با استفاده بیشتر از آن به تدریج درباره شما یاد بگیرد. هدف از این کار چنین بوده که تعامل شما با بات شخصی‌تر به نظر برسد و کمتر شبیه این باشد که هر بار از ابتدا شروع می‌کنید.

این حافظه فقط یک ویژگی کامل نیست. برای هر نسخه از GPT که استفاده می‌کنید خاص است. بنابراین، اگر از یک بات توصیه فیلم استفاده می‌کنید، به یاد می‌آورد که چه فیلم‌هایی را تماشا کرده‌اید و چه ژانرهایی را دوست دارید، یا چه کارگردان‌هایی را ترجیح می‌دهید. این می‌تواند بسیاری از ابزارهای دیگر را نیز مفیدتر کند، مانند کمک به برنامه‌ریزی مطالعات خود یا پیگیری پیشرفت تناسب اندام خود.


 

مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا