اخبار

امکان رمزگذاری دو سویه مکالمات در پیام رسان فیسبوک مهیا شد

کمپانی فیسبوک به تازگی عرضه رمزگذاری دو سویه برای پیام رسان خود را به پایان رسانده و از این پس تمام کاربران می توانند از اطلاعات مکالمات خود در برابر هکرها، سازمان های دولتی و حتی خود فیسبوک محافظت کنند. فاز آزمایشی این قابلیت در ماه جولای میلادی شروع به کار کرد اما کمپانی فیسبوک اخیراً طی مصاحبه ای با Wired تایید کرده که حالا تمام ۱ میلیارد کاربر اپلیکیشن قادر به استفاده از آن خواهند بود.

رمزگذاری جدید پیام رسان فیسبوک در قالب نوعی «مکالمه خصوصی» ظاهر می شود و با کلیک روی نام هر کاربر در چت های معمولی، می توان آن را فعال نمود. به محض اینکه رمزگذاری فعال شود، می توانید مثل معمول به صحبت بپردازید و البته زمان مشخصی برای حذف خودکار پیام ها، از ۵ ثانیه گرفته تا یک روز، تعیین نمایید.

ناگفته نماند که در این حالت، برخی از قابلیت ها مانند ارسال فایل های گیف و ویدیو از کار خواهند افتاد اما همچنان امکان ارسال تصاویر و استیکرها فراهم است. همچنین باید توجه داشت که رمزگذاری دو سویه تنها زمانی در دسترس خواهد بود که هر دو کاربر، آخرین ورژن پیام رسان فیسبوک را نصب کرده باشند و تمام مکالمات تنها از طریق یک دستگاه واحد قابل دسترسی هستند.

پیام رسان فیسبوک اولین اپلیکیشن چتی نیست که قابلیت رمزگذاری دو سویه را برای کاربران خود به ارمغان می آورد. پیش از این، واتس اپ نیز قابلیت مشابهی را به سرویس خود اضافه کرده بود و اپ هایی همچون تلگرام، وایر و سیگنال هم از رمزگذاری بهره می برند.

در نهایت باید افزود که همچون پیام رسان های Allo و تلگرام، رمزگذاری دو سویه در پیام رسان فیسبوک تنها زمانی صورت می گیرد که کاربر آن را فعال نماید؛ بنابراین شکی نیست که هنوز بسیاری از مکالمات به صورت رمزگذاری نشده دنبال خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا