اخبار

انفجار گلکسی نوت ۷ جدید و رفع عیب شده در چین

همان طور که می‌دانید به واسطه انفجار گلکسی نوت ۷ و مشکلات پیش آمده برای باتری آن، سامسونگ اقدام به فراخوانی تمامی نسخه های معیوب گلکسی نوت ۷ کرد. آن موضوع به این دلیل رخ می‌داد که شرکت Samsung SDI در تولید باتری سالم برای گلکسی نوت ۷ کوتاهی کرده و نقص هایی در آن پدیدار بود. از طرفی شرکت چینی ATL که بخشی دیگر از باتری های نوت ۷ را تولید کرده بود، بر اساس شواهد و آمار محصولاتی بدون نقص را تحویل سامسونگ داد. در نتیجه سامسونگ تصمیم گرفته شرکت Samsung SDI را کنار گذاشته و به منظور تولید سری گلکسی نوت ۷ جدید خود تماما از باتری های شرکت ATL استفاده کند. از طرفی نسخه هایی از گلکسی نوت ۷ که به چین عرضه شده بودند،‌ تماما از باتری های شرکت ATL استفاده می‌کردند. حالا یکی از خریداران ساکن در چین ادعا می‌کند گوشی گلکسی نوت ۷ جدیدی که خریداری کرده منفجر شده است. هم اکنون انفجار گلکسی نوت ۷ جدید چه عواقبی برای سامسونگ خواهد داشت؟!

هوی رنجی، کاربر چینی گلکسی نوت ۷ جدید منفجر شده اعلام کرد که گوشی خود را شنبه از وب سایت JD.com خریداری کرده بود و دستگاه روز دوشنبه به دستش رسید. اطلاعات جزئی از این که بعد از خریداری چه اتفاقاتی افتاد هنوز به صورت دقیق افشا نشده است اما تا همین میزان می‌دانیم که این بار داستان انفجار نمی‌تواند ساختگی باشد. زیرا بر اثر انفجار گلکسی نوت ۷ جدید دو عدد از انگشتان این فرد سوخته و در کنار آن مک بوک او نیز آسیب دیده است.

در ادامه یکی از مقامات نمایندگی فروش سامسونگ در چین از این کاربر عیادت کرد و از او خواست لاشه نوت ۷ را به منظور بررسی دقیقتر تحویل دهد. اما کاربر چینی زیر بار نرفته و این پیشنهاد را رد کرد. بر اساس موارد ذکر شده از سوی وب سایت بلومبرگ، کاربر چینی در این مورد گفت که به شرکت سامسونگ به جهت افشای دلیل اصلی انفجار گلکسی نوت ۷ اعتماد ندارد. از این رو خواست این موضوع علنا در رسانه های خبری مختلف منتشر شود. از سویی دیگر سامسونگ نیز اعلام کرده با کاربر چینی در ارتباط خواهد بود. هر چند بعید به نظر می‌رسد شرکت کره ای توانسته باشد تا این لحظه و حتی در آینده اطلاعات دقیقی از دلیل انفجار گلکسی نوت ۷ جدید به دست آورد.

البته قبلا هم خبری در مورد انفجار گلکسی نوت ۷ در چین منتشر شد. اما سامسونگ در ادامه اعلام کرد عامل و منبع گرمای غیر طبیعی از خارج باتری و در واقع یک عامل خارجی باعث شده است که گوشی آتش بگیرد.

تا هنگامی که دلیل اصلی انفجار گلکسی نوت ۷ جدید کاملا مشخص نشود، کاربران نوت ۷ جدید نباید نگرانی خاصی از این بابت داشته باشند. هر چند اگر ثابت شود که این بار باز هم مشکل از باتری گوشی بوده، مسلما نمی‌توان هیچ نسخه ای از این فبلت را امن نامید. از طرفی در صورت معیوب بودن باتری های شرکت ATL شاید فراخوانی دومی نیز در راه باشد. در هر صورت زمانی که گلکسی نوت ۷ معرفی شد، تمامی کاربران دوست داشتند این فبلت بی نظیر را در دست گرفته و با آن کار کنند. اما حالا موضوع کاملا برعکس شده و پای شهرت چندین و چند ساله سامسونگ در میان است.

بروزرسانی: این کاربر چینی به تازگی تصاویر مربوط به گوشی نوت ۷ جدید منفجر شده به همراه مک بوک آسیب دیده خود را منتشر کرده است. علاوه بر آن جعبه مربوط به گلکسی نوت ۷ جدید و امن را نیز به تصویر کشیده که در بخش زیر قابل مشاهده است. همان طور که مشاهده می‌کنید، همان برچسب مشکی رنگ که گفته می‌شود مربوط به نوت ۷ جدید و سالم است نیز بر روی بسته بندی آن وجود دارد. اما موضوع زمانی جالبتر می‌شود که کد IMEI این گوشی را در وب سایت رسمی سامسونگ وارد می‌کنیم. محلی که سامسونگ رسما به منظور تمایز نوت ۷ معیوب و سالم راه اندازی کرد. پس از ثبت کد پیامی ظاهر می‌شود مبنی بر این که “گوشی گلکسی نوت ۷ شما امن است”.

 

انفجار گلکسی نوت 7 جدید

انفجار گلکسی نوت 7 جدید

انفجار گلکسی نوت 7 جدید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا