اخبار

اپلیکیشن Wikipedia برای ذخیره مقالات بر روی گوشی و دسترسی آفلاین

باوجود اینکه دسترسی به اینترنت امروزه اصلاً کار دشواری نیست و گستردگی سرویس‌ها و امکانات آنقدر زیاد است که عملاً موقعیت‌های بدون اینترنت پرسرعت خیلی نادر هستند اما مخصوصآً در کشور ما داشتن اینترنت “پرسرعت” همه جا ممکن نیست و حتی اگر باشد هم همچنان موقعیت‌هایی مثل سفر وجود دارد که داشتن اینترنت پرسرعت ممکن نیست. در این گونه موارد که داشتن یک سری مطالب برای خواندن و گذران وقت ایده‌ی خوبی است، مرور مقالات ویکیپدیا به صورت آفلاین می‌تواند راه خل خوبی باشد.

برای مقالات ویکیپدیا امکان ذخیره در پاکت و یا readIt later  هم وجود ندارد چرا که مقالات ویکپدیا چندان با اینگونه اَپ‌ها سازگار نیستند و به خوبی در این اَپ‌ها لود نمی‌شود. بهترین راه استفاده از اپلیکیشن‌های ویکیپدیا برای اندورید و ios است.

برای ذخیره مقالات ویکیپدیا بر روی گوشی و خواندن آن‌ها به صورت آفلاین، اپلیکیشن را از این صفحه در گوگل پلی و این صفحه در آیتیونز دانلود کنید. سپس با دسترسی به اینترنت، یک مقاله را باز کنید؛ در اندروید برای ذخیره یک مقاله در اندروید باید بر روی دکمه‌ی منو، به شکل سه نقطه عمودی، کلیک کنید و سپس بر روی Save Pages کلیک کنید. برای ios این کار حتی آسانتر می‌باشد؛ صرفاً در صفحه‌ی هر مدخل ویکیپدیا، بر روی علامت قلب موجود زیر هر مطلب کلیک کنید تا در آرشیو اَپ ذخیره شده و قابل دسترسی به صورت آفلاین باشد

 

saving-articles-iphone

 

برای دیدن مقالاتی که ذخیره کرده‌اید، در هر دو اَپ، به Main menu بروید و saved pages را انتخاب کنید. هر دو اپلیکیشن اندروید و ios به شما امکان می‌دهند مقالات را برای آخرین  تغییرات، آپدیت کنید. (مثلاً لحظه‌ی خروج از خانه). تنها تفاوت در دو اَپ اندروید و Ios در این است که نسخه‌ی اندرویدی به شما اجازه می‌دهد صفحات ذخیره را شده را جستجو کنید. (پس شاید بهتر باشد در ios از خیلی زیاد شدن مقالات ذخیره شده جلوگیری کرده و پس از خواندن حذف کنید)

یک دلیل جزئی و کوچک دیگر هم برای ذخیره‌ی مقالات برای خواندن به صورت آفلاین وجود دارد؛ اگر دسته‌ی زیادی مقاله‌ی ویکیپدیا وجود دارد که بایستی آن را بخوانید، در حالتی بدون دردسر و تمرکز کامل نیاز دارید، این اَپ بهترین کار است. به طور کلی به دلیل انکه دسترسی به pocket و نرم‌افزار موبایلی ویکیپدیا نیازی به اینترنت ندارد، خواندن مقالات در حالت airplane mode یعنی خواندن دسته‌ی زیادی مدخل ویکی‌پدیا و مطلب مختلف بدون دردسرهای نوتیفیکشن‌ها.

 

منبع : زوم تک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا