اخبار

بازار چاپگرهای سه بعدی ۲۱ میلیارد دلاری می‌شود

برآوردهای انجمن فناوری مصرف کنندگان نشان می‌دهد ارزش بازار چاپگرهای سه‌بعدی با رشد سه برابری تا چهار سال آینده به ۲۱ میلیارد دلار افزایش می‌یابد.

به گزارش ایتنا از فارس، چاپگرهای سه بعدی امروزه برای تولید تقریبا همه چیز از عروسک و لوازم ساده منزل تا اسلحه و خودرو و حتی قطعات پیش ساخته منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد و رشد سالانه این بازار حدود ۳۰ درصد برآورد شده است.

ارزش بازار یاد شده در سال ۲۰۱۳ حدود چهار میلیارد دلار بوده که در سال ۲۰۱۴ به ۶ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۶ به ۷ میلیارد دلار می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ و ۲۱ میلیارد دلار باشد.

۴۰ درصد از این رشد حاصل استقبال دو صنعت خودروسازی و لوازم الکترونیک بوده و ۱۵ درصد از آن هم مربوط به ساخت وسایل پزشکی است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد ۹۸ درصد از ابزار کمک شنوایی در سال‌های آینده در سطح جهان با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی طراحی و تولید می‌شوند.

بخش عمده درآمد صنعت چاپگرهای سه‌بعدی یعنی ۶۸ درصد مربوط به اروپا و آمریکای شمالی بوده و منطقه آسیا – اقیانوسیه ۲۷ درصد از درآمد فروش این محصولات را از آن خود می‌کند.

گفتنی است دو سوم شرکت‌های صنعتی در ماه‌های اخیر استفاده از چاپگرهای سه بعدی را آغاز کرده‌اند و ۲۵ درصد هم به طور قطع استفاده از این فناوری را در آینده آغاز می‌کنند. سه دلیل مهم استفاده از این چاپگرها توسط این موسسات و شرکت‌ها عبارتند از ساخت نمونه‌های اولیه کالاها(۲۵ درصد)، توسعه محصولات(۱۶ درصد) و خلاقیت و نوآوری(۱۱درصد).

البته در حال حاضر چاپگرهای سه بعدی تنها ۰.۰۴ درصد از کل بازار ساخت محصول در جهان را به خود اختصاص داده‌اند. اما موسسه پژوهشی Wohlers Associates معتقد است این رقم در نهایت به ۵ درصد از کل بازار مذکور می‌رسد و صنعت چاپگرهای سه‌بعدی را به یک بازار ۶۴۰ میلیارد دلاری مبدل خواهد کرد.

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا