اخبار

کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت در راه است

چند ماه گذشته در تابستان شایعاتی مبنی بر تولید یک کامپیوتر آل این وان (All-in-One PC) از سری سرفیس توسط مایکروسافت ، توجه بسیاری از خبرگزاری‌های دنیا به سمت خود جلب کرد. از طرفی امروز نیز اطلاعات و تصاویر مربوط به موس و کیبورد سری سرفیس مایکروسافت لو رفت. حالا دوباره اسنادی فاش شده‌اند که نشان می‌دهند کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت قرار است به زودی معرفی شود. 

خبری که چند ماه گذشته منتشر شد، این طور اظهار می‌داشت که این محصول احتمالا در ماه اکتبر معرفی خواهد شد. سپس امروز نیز تصاویر و خبرهایی در مورد موس و کیبورد سری سرفیس مایکروسافت که توانسته بودند مجوز FCC امریکا را دریافت کنند، منتشر شد. در نتیجه مطمئن شدیم که در سال میلادی جاری مایکروسافت تصمیمی جدی به منظور معرفی یک محصول کاملا جدید دارد. کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت بهترین حدسی است که می‌توان از اطلاعات فاش شده طی این چند ماه اقتباس کرد.

 

کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت در راه است (3)

کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت در راه است (2)

بر اساس شایعات و خبرهای منتشر شده، این کامپیوتر همه‌کاره شباهت بسیار زیادی به آی مک اپل دارد. از طرفی سازنده‌ی این محصول قرار است از پتنتی که در ماه آگوست به ثبت رساند استفاده کند تا از این رو شباهت بسیار زیادی به سرفیس بوک خود داشته باشد. همان‌طور که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، پتنت‌های ثبت شده نشان می‌دهند که این دستگاه حالتی دوگانه خواهد داشت و می‌تواند بر روی پایه خود بسته شده و به عنوان یک تبلت نیز استفاده شود. از طرفی بخشی به منظور اضافه کردن اجزای جدید سخت افزاری همانند حافظه‌های رم، حافظه داخلی، حسگرها و حتی کارت گرافیک به جهت ارتقای این کامپیوتر آل این وان نیز وجود خواهد داشت.

 

کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت در راه است (1)

کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت در راه است (4)

ظاهر کیبورد و موس این کامپیوتر نیز شباهت بسیار زیادی به یکدیگر داشته و از طراحی ساده و مینیمالیستی استفاده می‌کنند. البته شایعات و اسناد دیگری نیز وجود دارند که نشان می‌دهد این کمپانی در حال کار کردن بر روی یک کیبورد فیزیکی جدید دیگر است که ارگونومی بسیار بهتری نسبت به این محصول خواهد داشت.

البته ممکن است که این دو کیبورد و موس به طور مستقل توسط مایکروسافت معرفی شوند، اما در هر صورت احتمال آن بسیار کم خواهد بود. زیرا شرکت مایکروسافت اولین باری نیست که دست به معرفی موس و کیبورد جدید می‌زند. از طرفی کامپیوتر آل این وان سری سرفیس مایکروسافت نیز در راه است و احتمال این موس و کیبورد نیز بخشی از آن خواهند بود.

یک سال از رویداد رسمی مایکروسافت که در آن محصولاتی همچون سرفیس بوک، سرفیس پرو ۴، سری لومیا ۹۵۰ و مایکروسافت بند ۲ معرفی شدند، می‌گذرد. طی این یک سال شرکت مایکروسافت در هیچ کدام از رویدادهای رسمی حضور جدی نداشت؛ این به آن معنا خواهد بود که احتمالا طی یک رویداد رسمی این کمپانی با محصولات جدیدش همگان را شگفت‌زده خواهد کرد. مایکروسافت هنوز رسما هیچ‌کدام از موارد ذکر شده را تایید نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا