اخبار

گوگل فضای پلی استور را برای کاربران و توسعه دهندگان خوشایندتر می کند

به گفته جیمز نایت، یکی از کارمندان سابق گوگل، کار در محیط اپ استور اپل همیشه اندکی آسان تر از گوگل پلی بوده که بیشتر به غرب وحشی شباهت دارد. با توجه به این که نایت در حال حاضر در حوزه پورت اپلیکیشن های iOS روی اندروید فعالیت می کند، می توانیم باور کنیم که دقیقا می داند که در مورد چه چیزی حرف می زند.

با این وجود به نظر می رسد که گوگل در آینده نزدیک قصد ایجاد تغییراتی در ساختار پلی استور دارد تا بتواند آن را از وضعیت آشفته فعلی اش خارج کند. اولین اقدام گوگل، تسهیل فرآیند ثبت و انتشار اپلیکیشن ها برای توسعه دهندگان خواهد بود. گوگل مسئولیت این امر خطیر را به سمیر سامات سپرده؛ نماینده سابق کمپانی Jawbone که هم اکنون به یکی از اعضای کمپانی گوگل تبدیل شده است.

اما مورد بعد ایجاد تغییراتی در سیستم دریافت حق اشتراک اپلیکیشن هاست. گوگل امروز در کنفرانسی برای توسعه دهندگان اعلام کرد که به زودی امکان مدیریت و تغییر قیمت پرداخت های درون برنامه ای را به توسعه دهندگان خواهد داد. در این صورت آنان دیگر مجبور نیستند که برای ثبت اپلیکیشن خود در گوگل پلی، از همان ابتدای کار برنامه دریافت حق اشتراک خود را به گوگل اعلام کنند و هر زمان که بخواهند قادر به اعمال تغییرات در آن خواهند بود.

گفتنی است که این اطلاعات فقط چند ماه پس از تغییر و تحولات بزرگی که در اپ استور اپل صورت گرفت به بیرون درز کرده اند. اگر به خاطر داشته باشید کوپرتینویی ها چند ماه پیش ضمن کاستن از زمان تأیید اپلیکیشن ها و به روزرسانی آن ها، میزان سهم توسعه دهندگان از سود فروش اپلیکیشن ها را هم افزایش دادند.

اما تغییر دیگر پلی استور در راستای راحتی کاربران انجام خواهد گرفت. گوگل سیستم پیشنهاد اپلیکیشن های پلی استور را نسبت به قبل ارتقاء داده، و حالا با تمرکز بیشتری بر یادگیری ماشینی محصولاتی که ممکن است برای کاربران جذاب باشد را به آنان پیشنهاد می کند.

بر اساس آخرین آمار وبسایت App Annie، گوگل پلی علیرغم آن که آمار بیش از %۷۰ دانلود اپلیکیشن های موبایل در سراسر دنیا را به خود اختصاص داده، اما پردرآمدترین فروشگاه اپلیکیشن نیست. بلکه این اپ استور اپل است که با کسب %۶۵ از سود حاصل از اپلیکیشن ها به بیشترین درآمد می رسد. به همین خاطر گوگل به شدت در تلاش است تا با تغییر سیاست هایش در پلی استور بتواند از لحاظ درآمدزایی اندک اندک خود را به اپ استور اپل نزدیک کند.

منبع:

۱ ، ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا