اخبار تکنولوژی

اپل آیفون ۱۵ با طراحی متفاوت وارد می شود

چند ماهی از عرضه سری آیفون ۱۴ می‌گذرد، خانواده‌ای که ۴ مدل داشته و سری پرو آن توانسته تقاضا بسیار بیشتری داشته باشد. حال به تازگی اطلاعاتی درباره اپل آیفون ۱۵ منتشر شد.

در گزارش تازه انتشاریافته، اپل قصد دارد طراحی آیفون ۱۵ را نسبت به نسل قبل تغییر دهد. در چند سال گذشته زبان طراحی چندان جدیدی را در این سری مشاهده نکردیم و گویی در نسل بعد قرار است تحولاتی ایجاد شود.

گفته شده اپل آیفون ۱۵ دارای بدنه‌ای با لبه گرد و منحنی خواهد بود و دیگر لبه تخت نخواهد داشت. البته دقیقا مشخص نیست طراحی چگونه خواهد بود. پیشتر یک رندری از آیفون آینده اپل منتشر شد که برای درک ما بهتر است. گویی اپل می‌خواهد به سبک طراحی آیفون ۵C بازگردد و تجربه کاربری راحتی هنگام به دست گرفتن ارائه دهد.

اپل آیفون ۱۵ با طراحی متفاوت

همچنین این سری دارای بدنه تیتانیومی بوده که موجب کاهش وزن چشمگیر است. اگرچه انتظار داریم تنها مدل‌های پرو چنین باشند و بعید است تغییر بزرگ شامل مدل‌های ارزان‌تر شود. در سایر ویژگی‌ها باید انتظار پورت USB-C، پردازنده A17 بایونیک و چندی دیگر را اشاره کرد.

به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند. در اخباری مرتبط کو معتقد است که اپل USB-C را به تمام مدل‌های جدید آیفون ۱۵ خود می‌آورد، اگرچه فقط ۱۵ پرو و ۱۵ پرو مکس استاندارد USB 3.2 یا حداقل تاندربولت ۳ را دریافت می‌کنند که می‌تواند تا ۴۰ گیگابیت در ثانیه سرعت انتقال داده داشته باشند. آیفون ۱۵ و ۱۵ مکس مانند آیفون‌های فعلی مجهز به Lighting با سرعت USB 2.0 (تا ۴۸۰ مگابیت بر ثانیه) باقی خواهند ماند.

اپل سابقه طولانی در تمایز ویژگی‌ها بین آیفون‌های مدل پرو و ساده خود دارد، بنابراین اتصال پرسرعت USB-C برای کوپرتینویی حرکتی منطقی به نظر می‌رسد. کو همچنین پیش بینی کرده که اپل ممکن است کلیدهای تغییر حجم صدا را به سری ۱۵ پرو اضافه خواهد کرد. مدل ۱۵ پرو مکس ممکن است لنز پریسکوپی با بزرگنمایی تا ۶ برابر نیز داشته باشد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا