اخبار

Crytek موتور CRYENGINE خود را منبع باز نمود

علاقمندان به موتور CRYENGINE امروز روز شماست.Crytek به تازگی موتور محبوب خود را منبع باز نمود.این بدان معناست که هرکسی میتواند به سادگی با مراجعه به GitHub کرای انجین را دانلود کند.

لازم به ذکر است که CRYENGINE به عنوان یک نرم افزار رایگان جهت استفاده دلخواه نیست و همچنان شرایط و قوانینی جهت استفاده از آن وجود دارد.

جزئیات این گواهی استفاده به نقل زیر است:

طبق این لایسنس،شما به سادگی و بصورت رایگان میتوانید از این موتور مهندسی استفاده کنید،اما برای استفاده از مدل های درون برنامه نیازمند پرداختی تخت  شعار، “هرچه مایلید بپردازید” هستید.

https://www.cryengine.com/get-cryengine

اساسا شما در انتخاب اینکه چقدر بپردازید یا اصلا میخواهید بپردازید آزادید و این بستگی به شرایط ساخت بازی تجاری و یا مستقل دارد.بخشی از مبلغ به توسعه دهنده برمیگردد و بخشی به سازندگان مستقل.

همچنین قراردادی تحت نام همکاری نزدیک تر وجود خواهد داشت برای بازیسازانی که قصد دارند تا از آثار آنها حمایت کنیم و همچنین پشتیبانی و کمک رسانی و آموزش های لازم را فراهم میکنیم.

علاقمندان به CRYENGINE میتوانند سورس کد ها را از طریق این لینک تهیه کنند.

به نطق Crytek :

  • ما امروز source code نرم افزار CRYENGINE را در GitHub منتشر کردیم. (تا نسخه ارتقا یافته ۵٫۱)
  • ورژن منتشر شده در GitHub جدید است اما ما در GDC سال گذشته که در ماه مارس برگذار شد اعلام کردیم که نسخه کامل را عرضه خواهیم کرد که تحت نام “هرچه مایلید بپردازید” است
  • اگر تمایل به ساخت بازی های تبلیغاتی دارید،استفاده از آن را مهمان ما باشید به رایگان.درب های ما بر روی استودیو های مستقل و یا شرکت های کوچک بازرگانی،همیشه باز است.
  • رتبه بندی ESRB بسیار حائز اهمیت است.اگر بازی شما رتبه M را دریافت کرد(یا در اروپا نشان ۱۸ به بالا) موردی نیست.اما اگر محتوای درون برنامه شما رتبه “بزرگسال” دریافت کرد، این موضوع نقض کننده توافقات بین ماست.
  • این روز ها، استفاده از کرای انجین توسط بازیسازان مستقل رو به افزایش است.در حال حاضر حتی تعدادی آثار معرفی نشده نیز در حال توسعه است.

جهت یاد آوری اعلام میکنم که CryEngine از موتورهای محبوب نسل پیشین محسوب میشود که شاهد ساخت آثار محبوبی چون سری Crysis و Sniper:ghost Warriors بودیم.همچنین به گفته سازندگان با توجه به تکنیک های جدید موجود در این انجین میتوان در صنعت فیلم سازی نیز استفاده های مکرری از آن کرد.

 

کاربرد و قدرت CryEngine بر همگان آشکار است و مطمئنا بزودی شاهد معرفی آثار بیشتری از این موتور بازیسازی خواهیم بود.

 

منبع : تکفارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا