آموزش و ترفند

روش فعال سازی چشمک‌زن فلاش LED برای نوتیفکیشن ها

استفاده از فلاش LED تلفن هوشمند در زمان دریافت تماس، پیامک یا هر نوتیفیکیشنی باعث می‌شود که کاربر سریعا متوجه تماس یا پیامک شود و هیچ تماسی را از دست ندهد. در این مقاله از موبایلستان قصد داریم تا با روش‌های فعال سازی این قابلیت در تلفن‌های هوشمندی اندرویدی آشنا شویم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.


افرادی در جهان هستند که تاکنون حتی یک تماس از دست رفته نیز نداشته‌اند و به تمام تماس‌ها و پیامک‌هایشان در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ داده‌اند. اما در سمت دیگر ماجرا، عده بسیاری نیز هستند که گاهی صدای زنگ موبایلشان را نمی‌شوند و حتی ویبره دستگاه نیز نمی‌تواند توجه آن‌ها را به یک تماس یا پیامک جدید جلب کند. برای چنین افرادی راهکار دیگری نیز وجود دارد که شاید از طریق آن بتوانند در مواقع خاص نیز از ورود یک تماس یا پیامک جدید مطلع شوند.

استفاده از فلاش LED تلفن‌های هوشمند روشی است که می‌تواند توجه بیشتری را به خود جلب کند. از طریق این روش فلاش در تاریکی یا حتی در مکان‌های روشن وقتی تماسی داشته باشید یا پیامک جدیدی بگیرید، چشمک می‌زند تا هر چه سریع‌تر از این موضوع مطلع شوید. در این مقاله از موبایلستان قصد داریم تا شیوه انجام این کار و روش اعمال تنظیمات مربوطه برای چشمک زدن فلاش LED دستگاه در زمان وجود یک نوتیفیکیشن جدید را بیاموزیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

روش ۱: از طریق تنظیمات موجود در تلفن هوشمندتان اقدام کنید (البته اگر دستگاه‌تان چنین تنظیماتی داشته باشد!)

رابط کاربری و تنظیمات تلفن‌های هوشمند اندرویدی بسته به این که توسط چه شرکتی تولید شده باشند متفاوت است. این تفاوت حتی در زمینه برخی قابلیت‌ها نیز به چشم می‌خورد. خوشبختانه برخی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده تلفن هوشمند تنظیمات مربوط به استفاده از فلاش LED در زمان تماس یا هر نوتیفیکیشن دیگری را در داخل بخش تنظیمات محصولاتشان ارائه کرده‌اند. کاربران سامسونگ (Samasung) می‌توانند از طریق روش زیر نسبت به فعال سازی قابلیت مذکور اقدام کنند.

چگونه در تلفن‌های هوشمند سامسونگ، چشمک زن LED را فعال کنیم؟

۱- وارد بخش تنظیمات تلفن هوشمند شوید و سپس در قسمت دسترسی‌ها (Accessibility) گزینه Hearing را انتخاب کنید.

فلاش LED

۲- گزینه Flash Notification را لمس کنید و Camera Light را فعال نمایید. حال با ورود هر نوتیفیکیشن جدید، فلاش LED دستگاه شروع به چشمک زدن خواهد کرد. همان‌طور که در این قسمت می‌بینید، گزینه دیگری نیز به نام Screen یا همان صفحه نمایش وجود دارد که آن نیز تقریبا عملکردی مشابه دارد. بدین صورت که در زمان ورود نوتیفیکیشن، نمایشگر گوشی روشن و خاموش می‌شود تا کاربر را مطلع سازد.

فلاش LED

روش فعال سازی فلاش LED برای نوتیفیکیشن‌ها در تلفن‌های هوشمند LG

۱- وارد قسمت تنظیمات تلفن هوشمند شوید و سپس در بخش دسترسی‌ها (Accessibility) گزینه Hearing را انتخاب نمایید.

فلاش LED

۲- گزینه Flash Alerts را فعال کنید و سپس در پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه Turn On را لمس نمایید. با انجام این کار هر نوتیفیکیشنی که دریافت کنید، فلاش دستگاه شروع به چشمک زدن خواهد کرد.

فلاش LED

همان‌طور که در بالا مطالعه کردید،‌ روش فعال سازی چشمک زن فلاش LED در زمان دریافت نوتیفیکیشن‌ها بسیار ساده است و اغلب در بخش Accessibility قرار دارد. پس شما نیز می‌توانید در تلفن هوشمند خود (از هر برندی که باشد) وارد این قسمت شوید و گزینه مربوطه را جستجو و فعال کنید. اما اگر بعد از بررسی این قسمت در موبایل خودتان متوجه شدید که چنین گزینه‌ای در آن وجود ندارد، می‌توانید از طریق اپلیکیشن‌های سوم شخص اقدام کنید که در ادامه روش انجام این کار را نیز شرح خواهیم داد.

روش ۲: استفاده از اپلیکیشن‌های اختصاصی مانند Flash Alerts

Flash Alert یکی از اپلیکیشن‌های معروف و البته کاربردی است که کاربران از طریق آن می‌توانند تنظیمات مربوطه را روی دستگاه‌شان اعمال کنند. این اپلیکیشن می‌تواند در زمان دریافت تماس، پیامک یا هر نوتیفیکیشن جدیدی، فلاش LED دستگاه را وادار به چشمک زدن کند.

نکته دوست داشتنی برای کاربران این است که اپلیکیشن Flash Alerts به صورت رایگان منتشر شده و بسیاری از قابلیت‌های دیگر را نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. نکته کاربردی دیگر در خصوص برنامه مذکور این است که کاربر تنها یک بار با اعمال تنظیمات مربوطه می‌تواند تا ماه‌ها بدون باز کردن اپلیکیشن، از مزایای آن استفاده کند و Flash Alerts به هیچ وجه برنامه‌ای دست و پا گیر نیست.

زمانی که برای نخستین بار اپلیکیشن Flash Alerts را اجرا می‌کنید، این برنامه به صورت خودکار تنظیمات چشمک زدن فلاش LED در زمان دریافت تماس و پیامک را روی تلفن هوشمند شما اعمال می‌کند. علاوه بر این، کاربر نیز می‌تواند به صورت دستی تنظیماتی را روی اپلیکیشن اعمال کند. برای مثال می‌توان فلاش را تنها در زمان تماس صوتی یا تنها در زمان دریافت پیامک فعال نمود. همچنین امکان تنظیم مدت زمان روشن و خاموش بودن فلاش نیز در داخل این اپلیکیشن وجود دارد.

فلاش LED

اگر می‌خواهید که تنها در زمان دریافت نوتیفکیشن از یک اپلیکیشن خاص، فلاش دستگاه چشمک بزند، باز هم Flash Alerts می‌تواند شما را رو سفید کنید. زیراکه تنظیمات کاملی در این خصوص داخل Flash Alerts وجود دارد. در بخش Flash Notification می‌توانید تمام اپلیکیشن‌های نصب شده روی تلفن هوشمندتان را مشاهده کنید و با استفاده نوار لغزنده‌ای که در کنار هر کدام از آن‌ها وجود دارد، می‌توانید نسبت به فعال یا غیرفعال کردن عملکرد فلاش در آن اقدام نمایید.

کاربرانی هم که نگران باتری دستگاه‌شان هستند می‌توانند از طریق بخش Battery Percent تنظیم کنند که بعد از رسیدن درصد باتری به مقدار مورد نظرشان، تمام تنظیمات غیرفعال شوند. با اعمال این تنظیمات دستگاه از طریق فلاش، نوتیفیکیشن‌ها را اعلام نمی‌کند تا مصرف باتری تلفن هوشمند در شرایطی که درصد کمی از باتری آن پر است، کاهش یابد.

فلاش LED

کاربران Flash Alerts می‌توانند زمانی را نیز در داخل اپلیکیشن تنظیم کنند که در آن اوقات برنامه غیرفعال شود و در صورت دریافت تماس یا هر نوتیفیکیشن دیگری، چشمک نزند. چنین حالتی برای مواقع استراحت و شرایط مشابه می‌‌تواند بسیار کاربردی باشد.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، قابلیت‌هایی که اپلیکیشن Flash Alerts در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد بسیار بیشتر از تنظیمات پیش‌فرض موجود در گوشی‌های سامسونگ و ال‌جی است. کاربران با کمک این برنامه، دیگر هیچ نوتیفیکیشنی را از دست نخواهند داد. البته قابلیت شخصی سازی گسترده آن نیز باعث می‌شود حس بهتری نسبت به آن داشته باشیم. برای دانلود و استفاده از اپلیکیشن Flash Alerts می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

لینک دانلود اپلیکیشن Flash Alerts برای اندروید از طریق گوگل پلی

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، با روش فعال سازی چشمک‌زن LED دستگاه در زمان دریافت نوتیفیکیشن آشنا شدیم و به بررسی اپلیکیشن Flash Alert پرداختیم. توجه داشته باشید که Flash Alerts تنها اپلیکیشن موجود در این زمینه نیست و برنامه‌های مختلف دیگری نیز در گوگل پلی وجود دارند که قابلیت‌های مشابهی را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند. نظر شما در خصوص استفاده از فلاش LED دستگاه برای مطلع شدن از نوتیفیکیشن‌ها چیست و چه اپلیکیشنی را برای این کار مناسب می‌دانید؟ با ما و کاربران موبایلستان از طریق بخش دیدگاه‌ها در ارتباط باشید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا