اخبار تکنولوژی

سیستم عامل HarmonyOS 3.1 در آوریل منتشر می شود

شرکت هوآوی درصدد بوده بزودی سیستم عامل HarmonyOS 3.1 اخیرا معرفی شده را به صورت عمومی منتشر کند. تاکنون نسخه بتا موفقی برای سری گوشی سری P50 و Mate 50 منتشر شد.

گفته می‌شود سیستم عامل HarmonyOS 3.1 دارای ارتقا عملکرد بوده و سریع‌تر از نسخه قبل است. طبق گزارش هوآوی آوریل امسال نسخه عمومی این سیستم عامل را منتشر خواهد کرد.

HarmonyOS 3.1 قرار است با انیمیشن‌های جدید و حرکات روان در کنترل پنل و پنل اعلان‌ها، پیشرفت‌های عمده‌ای را در عملکرد سریع نرم‌افزار ایجاد کند. علاوه بر این، هواوی گزینه‌های جدیدی را برای مدیریت رسانه اضافه کرده و انتخاب شکل ویجت‌های خود را بهبود بخشیده است.

سیستم عامل HarmonyOS 3.1 در راه است

این نرم‌افزار به لطف گنجاندن یک فریم ورک طراحی جدید به نام طراحی HarmonyOS، وعده اجرای سریع‌تر وظایف و راه‌اندازی برنامه‌ها را می‌دهد. این چارچوب توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا انیمیشن‌های بهتری بر اساس سیستم‌های فیزیک مبتنی بر گرانش بسازند. HarmonyOS 3.1 دارای زبان توسعه ArkTS است که بر اساس TypeScript (TS) توسعه یافت و با فریم ورک ArkUI مطابقت دارد. این فریم ورک برای ساخت رابط‌های برنامه‌های توزیع شده که می‌توانند با پلتفرم‌ها و دستگاه‌های مختلف سازگار شوند، مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، کامپایلر Ark برای فعال کردن سریع‌تر و کارآمدتر برنامه توسعه بهبود یافته است.

انتظار داریم هواوی سری P60 را به عنوان اولین دریافت‌کننده نرم‌افزار HarmonyOS 3.1 با پرچم‌دار در اواخر این ماه عرضه کند. پس از انتشار عمومی نرم افزار برای دستگاه‌های قدیمی‌تر، از سری Mate 50 و P50 شروع خواهد شد و سپس برای مدل‌های دیگر عرضه می‌شود.

به طور کلی انتظار داریم آوریل امسال دردسترس قرار گیرد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا