اخبار

iOS 9 از نمایش چند وظیفگی و دو پنجره‌ همزمان پشتیبانی خواهد کرد

سال گذشته با معرفی iOS 8 توسط اپل در جریان کنفرانس توسعه‌ دهندگان این کمپانی، اخبار متعددی در خصوص اضافه شدن پشتیبانی از اجرای چند پنجره در کنار هم منتشر شد. حتی توسعه دهندگان وجود این قابلیت را در iOS 8 با ارائه‌ی شواهدی نشان دادند، اما تاکنون خبری از این ویژگی نشده است. شنیده‌های اخیر حاکی است که این قابلیت در iOS 9 توسعه داده می‌شود.

براساس گزارش‌های جدید،ده اپل در حال توسعه‌ی قابلیت چند وظیفگی و نمایش چند پنجره در کنار هم بصورت همزمان است. با استفاده از این قابلیت کاربران قادر خواهند بود تا دو پنجره از اپلیکیشن‌های مختلف یا یک اپلیکیشن را بصورت همزمان در کنار هم قرار داده و از آن استفاده کنند. پیش از این توسعه‌دهندگان قطعات کدی را که نشان از وجود این قابلیت داشت، در iOS 8 یافته بودند که نشان از قابلیت انتخاب پوشش دادن صفحه‌ی نمایش در اندازه‌ی ۱/۲، ۱٫۳ یا ۲/۳ داشت.
گزارش منتشر شده احتمال حذف این قابلیت از iOS 9 را نیز پیش‌بینی کرده است. ۹to5mac به این نکته اشاره کرده که در صورت آماده نبودن این قابلیت احتمالا اپل حرفی از آن نزده و آن را به فرصت‌های بعدی موکول خواهد کرد. شنیده‌ها حاکی است که این قابلیت برای استفاده در آیپد پرو اپل توسعه می‌یابد و از این‌رو احتمالا شاهد معرفی آن به‌همراه آیپد پرو اپل باشیم.
همچنین به نظر می‌رسد اپل روی یکی از قابلیت‌هایی که چندین سال است از سوی کاربران مطرح شده، کار می‌کند. این قابلیت امکان لاگین کردن چند کاربر روی یک ابزار است. برای مثال می‌توان آیپدهای این کمپانی اشاره کرد. معمولا تبلت‌ها در خانواده‌ها بصورت اشتراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از این‌رو بسیاری از کاربران امکان لاگین کردن چندین کاربر را درخواست داده بودند که به نظر می‌رسد اپل درصدد ایجاد آن است.
هر دو ویژگی پشتیبانی از چند وظیفگی و ورود چند کاربر، قابلیت‌هایی است که انتظار می‌رود به‌همراه آیپد پرو این کمپانی روانه‌ی بازار شود. براساس اطلاعات ارائه شده این تبلت در حال حاضر با عنوان J98 و J99 به ترتیب برای نسخه‌ی وای‌فای و نسخه‌ی سیم‌کارت خور شناخته می‌شود. از جمله‌‌ی ویژگی‌های پیش بینی شده برای این تبلت می‌توان به پشتیبانی از فورس تاچ، پورت USB از نوع C و قلم استایلوس اشاره کرد.
با توجه به سایز این تبلت انتظار می‌رود اپل شماری از اپلیکیشن‌ها را دوباره برای هماهنگی با سایز صفحه‌ی نمایش این تبلت طراحی کند. باید دید که اپل در نهایت آیپد پرو را با ویژگی‌های نامبرده روانه‌ی بازار خواهد کرد یا خیر؟
 
 
زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا