اخبار

KGI: آیفون ۶ اس اپل ناچارا از نسل قبلی خود ضخیم‌تر خواهد بود

تعدادی از اعضای زنجیره تامین اپل گزارش کرده‌اند که گوشی‌های آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس که قرار است سال جاری میلادی معرفی شوند، به فناوری Force Touch مجهز خوهند شد. به همین دلیل گفته می‌شود ضخامت آیفون‌های جدید نسبت به نسل قبلی خود بیشتر خواهد بود.

گفته می‌شود این فناوری لمسی حساس به میزان فشار که روی ساعت هوشمند اپل واچ شاهد آن هستیم روی آیفون‌ ۶ اس و ۶ اس پلاس نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مینگ‌چی کو از تحلیلگران KGI Seucrities در یادداشتی که نسخه‌ای از آن در وبلاگ ژاپنی Mac Otakara منتشر شده، نوشته است بهره‌گیری اپل از فناوری Force Touch روی آیفون‌های جدید باعث می‌شود ضخامت آنها نسبت به نسل قبل بیشتر شود. به گفته‌ی او، آیفون ۶ اس در مقایسه با نسل فعلی آیفون ۶ و ۶ پلاس که به ترتیب ۶٫۹ و ۷٫۱ میلی‌متر ضخامت دارند، به اندازه ۰٫۲ میلی‌متر ضخیم‌تر خواهد بود.
به علاوه، انتظار می‌رود که آیفون‌های جدید در مقابل آیفون‌های قبلی حدود ۰٫۱۵ میلی‌متر پهن‌تر و بلندتر باشند. اگر به ماه آوریل بازگردیم، کو از فناوری Force Touch به عنوان بزرگترین ارتقایی یاد کرده بود که می‌تواند عامل فروش بهتر آیفون‌های آتی باشد. به کمک این تغییر چشمگیر، کاربران می‌توانند در رابط کاربری iOS 9 از روش‌های بیشتر ورودی استفاده کرده و امکان پشتیبانی از ژست‌های دست‌نویس فراهم خواهد شد.
در یادداشت جدید، کو دوباره بر روی گفته‌های قبلی خود تاکید کرده است و اضافه می‌کند که زنجیزه تامین اپل اعلام کرده با استفاده از مواد متفاوت در ساخت بدنه و تغییرات طراحی مکانیکی داخلی، مشکل خم‌شدن آیفون‌های جدید برطرف خواهد شد. او تاکید می‌کند که اپل به جای بدنه آلومینیومی استاندارد فعلی به سراغ آلومینیوم سری ۷۰۰۰ خوهد رفت که برای اولین بار در اپل واچ اسپرت به کار رفته است. اپل می‌گوید چگالی آلیاژ سفارشی آلومینیوم ۷۰۰۰ نسبت به فولاد ضد زنگ یک سوم است و ۶۰ درصد نیز قدرت و استحکام بیشتری دارد.
در نهایت این تحلیل‌گر KGI می‌گوید آیفون‌هایی که امسال معرفی می‌شوند در رنگ‌ طلایی جدید نیز عرضه خواهند شد. گفته می‌شود مدل طلایی فعلی خیلی زرد است، در حالی که نسخه‌ی خاکستری تیره‌تر از قبل خواهد شد.
کو معتقد است تولید انبوه آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس از اواسط تا پایان ماه آگوست آغاز خوهد شد تا در ماه پاییز عرضه شوند. او معتقد است تغییر زمانی معرفی و عرضه آیفون‌های جدید اپل از ماه سپتامبر به آگوست می‌تواند برای کاپرتینونشین‌ها خوب باشد.
 
 
 
 
زومیت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا