اخبار تکنولوژی

سامسونگ و معرفی حالت Maintenance

بسیاری از ما نگران هستیم بعد از سپردن گوشی به تعمیرگاه، اطلاعات خصوصی ما در خطر باشند. سامسونگ حالت Maintenance را به گوشی‌های خود افزوده که دسترسی سایر افراد به اطلاعات شخصی شما در هنگام تعمیر گوشی را مسدود می‌کند. با ادامه این مطلب در شهر سخت افزار همراه باشید.

سامسونگ قابلیت تازه‌ای به عنوان حالت Maintenance را به گوشی‌های خود افزوده که از اطلاعات شما در هنگام تعمیر شدن گوشی محافظت می‌کند. این قابلیت که حال برای کاربران سامسونگ در سراسر جهان عرضه شده، در کره و با نام حالت Repair تست شده بود.

سامسونگ حالت Maintenance را برای محافظت از اطلاعات کاربران در زمان تعمیر شدن گوشی معرفی کرده است. این قابلیت قرار است ابتدا برای گوشی‌هایی همچون گلکسی اس ۲۱ و اس ۲۲ عرضه شود. این مدل‌ها به تازگی به رابط کاربری One UI 5 نیز بروزرسانی شده‌اند. ارائه قابلیت حالت Maintenance در سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت و دیگر گوشی‌های گلکسی سامسونگ را نیز دربر خواهد گرفت.

حالت Maintenance در One UI 5.0

اگر از کاربرانی هستید که قابلیت Maintenance برای گوشی آن‌ها ارائه شده، با مراجعه به تنظیمات، Battery و Device care به آن دسترسی خواهید داشت. با روشن کردن حالت Maintenane، تمامی اطلاعات شخصی شما از دید افراد دیگر مسدود خواهد شد. تعمیرکار همچنین به لیست اپ‌های شما نیز دسترسی نخواهد داشت.

اکانت‌های ساخته شده و اپ‌های نصب شده در حالت Maintenance نیز بلافاصله بعد از خروج از این حالت، پاک می‌شوند. انتظار داریم بزودی این حالت در تمامی گوشی‌های سامسونگ به کار گرفته شود. حالتی که بیشتر برای زمان تعمیر دستگاه مناسب بوده و موجب محافظت از اطلاعات کاربر خواهد شد.

منبع: شهرسخت افزار


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا