اخبار تکنولوژی

سری گلکسی اس ۲۴ بدون پردازنده اگزینوس

پیش از این سامسونگ هر سال پرچمداران خود را در دو نسخه اگزینوس و اسنپدراگون راهی بازار می‌کرد. اما از سال جاری تصمیم گرفت تنها به نسخه اسنپدراگون بسنده نماید. حال به تازگی گزارش شده که سری گلکسی اس ۲۴ هم مانند امسال خواهند بود.

در گذشته، سامسونگ از چیپست‌های اسنپدراگون کوالکام برای ایالات متحده، کانادا و چین استفاده می‌کرد، در حالی که از چیپست‌های اگزینوس برای مناطق دیگر استفاده می‌شد. تنها استثنا در این مورد سال ۲۰۱۵ بود که این شرکت به دلیل نگرانی در مورد مشکلات داغ شدن بیش از حد اسنپدراگون ۸۱۰ از تراشه اگزینوس یکسان برای همه مدل‌های گلکسی اس ۶ استفاده کرد.

امسال تمامی گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۳ از چیپست قدرتمند اسنپدراگون ۸ نسل ۲ بهره می‌بردند و آخرین شایعه حاکی از آن است که این موضوع برای سری گلکسی اس ۲۴ نیز صدق می‌کند. این بدان معناست که سامسونگ احتمالاً از پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل ۳ استفاده خواهد کرد که انتظار داریم توسط TSMC با استفاده از گره پردازش ۴ نانومتری تولید شود.

سری گلکسی اس ۲۴ از چیپ اسنپدراگون قدرت خواهند گرفت

دو مشاور مختلف مشخصات متفاوتی را برای چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۳ ارائه کرده‌اند، اما هر دو موافق هستند که این چیپست دارای یک هسته پردازشی Cortex X-4 با کارایی بالا خواهد بود. یکی از کارشناسان انتظار دارد که هسته CPU با فرکانس ۳.۷۰ گیگاهرتز کار کند، در حالی که دیگری انتظار دارد با فرکانس ۳.۲۰ گیگاهرتز عمل نماید. هر دو کارشناس انتظار دارند تراشه دارای چهار هسته عملکرد و سه هسته کم بازده باشد، اما تعداد و فرکانس هسته‌های عملکرد و کارایی متفاوت هستند.

در حالی که شایعه عدم استفاده سامسونگ از چیپست اگزینوس برای سری گلکسی اس ۲۴ هنوز تایید نشده، این یک پیشرفت قابل توجه است. طبق گزارش‌ها، سامسونگ در حال کار بر روی توسعه یک چیپست جدید اگزینوس با کمک هسته‌های CPU Cortex ARM است، اما بعید بوده که به موقع برای سری پرچمداران بعدی آماده شود.

اگر سامسونگ واقعاً از Snapdragon 8 Gen 3 برای سری گلکسی S24 استفاده کند، ادامه روند اخیر این شرکت در استفاده از چیپست‌های کوالکام برای گوشی‌های پرچمدار خواهد بود. این حرکت را می‌توان تلاشی برای یکسان سازی زمین بازی و ارائه تجربه کاربری سازگارتر در تمام مناطق دانست، زیرا سامسونگ در گذشته به دلیل شکاف عملکرد بین چیپست‌های اسنپدراگون و اگزینوس خود مورد انتقاد قرار گرفته بود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا