اخبار

اپل می‌خواهد تولید آیفون در کشور هند را افزایش دهد

اپل دربیانیه جدید خود اعلام کرد می‌خواهد تولید آیفون در کشور هند را افزایش دهد. برای مطالعه کردن ادامه مقاله همراه موبایلستان باشید.

مطالب مرتبط:

در حالیکه شرکت فاکسکان هم‌اکنون گوشی‌های آیفون اپل را در چین مونتاژ می‌کند، این شرکت چندین مدل آیفون را نیز در کشور هند می‌سازد. این کار برای جلوگیری از اعمال تعرفه واردات روی دستگاه‌های وارداتی از چین به هند انجام می‌شود.

هرچند هند بعد از چین دومین بازار بزرگ گوشی‌های هوشمند دنیاست، اما همچنان یک کشور در حال توسعه محسوب می‌شود و درآمد سرانه پایینی دارد.

به همین‌خاطر است که شیائومی با عرضه هندست‌های مقرون‌به‌صرفه خود در این کشور توانسته به موفقیت بزرگی دست یابد. اپل نیز در حال تولید آیفون‌های قدیمی‌تر و اقتصادی‌تر خود در هند است.

آیفون‌های قدیمی‌تر نه‌تنها ارزان‌تر هستند، بلکه تولید آن‌ها در این کشور مشتریان را از پرداخت مالیات واردات نیز معاف می‌کند. گوشی‌های آیفون اپل سهم ۱ درصدی از بازار اسمارت‌فون هند را در اختیار دارند.

اپل می خواهد 20٪ از تولید آیفون را از چین خارج کند

هفته گذشته رویترز با استناد به یک جفت منبع گفت: فاکسکان قصد دارد به اندازه یک میلیارد دلار سرمایه گذاری کند تا بتواند کارخانه ای را در بخش جنوبی هند که واحدهای آیفون در آن تولید می شود، گسترش دهد.

اپل، علاوه بر جلوگیری از پرداخت مالیات واردات، به‌خاطر جنگ تجاری بین چین و آمریکا نیز مصمم است که تولیدات آیفون خود را به‌تدریج از چین خارج کند.

در ماه‌های اخیر روابط بین آمریکا و چین بسیار پرتنش بوده و دولت ترامپ در هر لحظه می‌تواند تصمیم بگیرد که روی محصولات واردشده از چین از جمله آیفون‌ها تعرفه اعمال کند.

در ماه مه امسال شایعه‌ای در هند منتشر شد مبنی بر اینکه اپل در حال گفتگو با دولت هند است تا ۲۰ درصد از تولیدات آیفون‌های کنونی را از چین به این کشور منتقل کند. با این کار، حدود ۴۰ میلیارد دلار از تولید آیفون، در خطوط مونتاژ هندی ساخته خواهد شد.

اما سوال بزرگ این است که آیا اپل می‌تواند زنجیره تامین  موردنیاز برای تولید باکیفیت این همه دستگاه آیفون را در هند فراهم کند. مسئله زنجیره تامین، موضوعی است که خیلی‌ها معتقدند درنهایت کشور ویتنام جایگزین چین در تولید آیفون خواهد شد.

اپل ظاهرا ماه گذشته با زنجیره تامین خود درباره عرضه قطعات لازم برای مونتاژ آیفون SE 2020 در هند صحبت کرده است. این شرکت درنهایت ممکن است هند را تبدیل به یک قطب برای صادرات آیفون‌هایش کند.

به گفته موسسه تحقیقاتی Counterpoint، این موضوع بستگی به زنجیره تامین دارد و اپل با نیروی کار ارزان‌تر هند نسبت به چین و توسعه تدریجی زنجیره تامین خود در هند قادر به استفاده از این کشور به‌عنوان یک قطب صادراتی خواهد بود.

همانطور که در این مقاله مطالعه کردین اپل می‌خواهد تولید آیفون در کشور هند را افزایش دهد در حالیکه شرکت فاکسکان هم‌اکنون گوشی‌های آیفون اپل را در چین مونتاژ می‌کند، این شرکت چندین مدل آیفون را نیز در کشور هند می‌سازد.ا

ین کار برای جلوگیری از اعمال تعرفه واردات روی دستگاه‌های وارداتی از چین به هند انجام می‌شود.


دیگر مطالب پیشنهادی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا