اخبار تکنولوژی

از سیستم عامل Orange Pi مبتنی بر اندروید رونمایی شد

شرکت چینی به نام Orange Pi تصمیم گرفت سیستم عاملی را رونمایی کند که ترکیبی از اندروید و ویندوز است. این سیستم عامل Orange Pi نام داشته و طراحی جالبی برای آن به کار گرفته شد.

در واقع این سیستم عامل شامل قابلیت‌های ترکیبی اندروید و ویندوز می‌شود که افراد می‌توانند از آن بهره گیرند. شاید این پلتفرم شبیه به ویندوز باشد اما برپایه اندروید ساخته شده است. بنابراین تمامی ویژگی‌های لازم را برای تجربه دسکتاپی دارا است.

سیستم عامل Orange Pi خاص و زیبا

گفته شده بزودی کامپیوتر Orange Pi 800 با این سیستم عامل عرضه می‌شود، زیرا تنها این دستگاه به پشتیبانی آن می‌پردازد. این نسخه اگرچه برپایه اندروید ۱۲ است، یک نسخه اورنج پای OH هم در راه بوده و براساس سیستم عامل هارمونی هوآوی خواهد بود. گذشته از آن نسخه Orange Pi Arch  هم برپایه لینوکس Arch هم بزودی ارائه می‌شود.

اورنج پای هدف از ارائه چنین سیستم عاملی را، تجربه متفاوت از هر دو پلتفرم اندروید و ویندوز بیان داشت. طوری که کاربر در صورت خواستن یک سیستم عاملی شبیه به این دو، آن را دردسترس خود داشته باشد. در طراحی ظاهری نیز شبیه به ویندوز ۱۱ مایکروسافت بوده، اگرچه برپایه اندروید ۱۲ محسوب می‌شود.

مشخص نشده چه دستگاه‌هایی به پشتیبانی آن می‌پردازند و باید منتظر ماند شرکت اورنج پای اطلاعات بیشتری دردسترس قرار دهد. احتمالا باید انتظار پشتیبانی دستگاه‌های اورنج پای این شرکت داشته باشیم. ناگفته نماند که تاکنون سیستم عامل‌های مختلفی ارائه شد و این سیستم عامل نیز به عنوان گزینه خاص برای دستگاه‌های متفاوت محسوب می‌شود که شاید دردسترس هر فردی نباشد و فراگیر محسوب نشود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا