اخبار تکنولوژی

کاهش فروش گوشی‌های هوشمند در فصل تعطیلات ۲۰۲۲

به نظر می‌رسد فروش گوشی‌های هوشمند در فصل تعطیلات ۲۰۲۲ کاهش چشمگیری داشته و افت کرده است. این بزرگ‌ترین افتی بوده که بازار تاکنون به خود دیده است.

البته سال گذشته نیز گوشی‌های هوشمند کاهشی داشتند اما نه در سطح ۲۰۲۲. طبق گزارش اخیر، گوشی‌های هوشمند در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ کاهش ۱۸.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه با سال قبل داشتند. در فصل تعطیلات ۲۰۲۲ بیش از ۳۰۰ میلیون گوشی به فروش رسیده که نسبت به ۳۶۷ میلیون دستگاه فروش رفته، کاهش بزرگی را نشان می‌دهد.

گوشی‌های هوشمند و افت فروش بزرگ

 جالب توجه است که اپل، سامسونگ و شیائومی ۳ جایگاه اول را به خود اختصاص دادند. بنابراین تمامی برندهای بزرگ و کوچک این کاهش را به خود دیدند. تولیدکننده آیفون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ تقریباً ۱۵ درصد کاهش سالانه داشت، در حالی که سامسونگ ۱۶ درصد کاهش را به خود دید. به طور مشابه، شیائومی در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ با ۲۶.۳ درصد کاهش با افت بزرگی مواجه شد. به عبارت دیگر، اکثر برندها در این مدت متضرر شدند. روند مشابهی را می‌توان طی کل سال ۲۰۲۲ در بازار گوشی‌های هوشمند مشاهده کرد. محموله‌ها در بازار جهانی از ۱.۳۵۹ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۱ به ۱.۲ میلیارد دستگاه در سال ۲۰۲۲ کاهش یافت.

به گفته IDC، علی‌رغم فروش و رویدادهای تبلیغاتی زیاد، مسائل مختلفی باعث افت میزان فروش شدند. این صنعت با مشکلات متعددی روبه‌رو شد، زیرا چین به دلیل شیوع ویروس با قرنطینه مواجه شده و گذشته از آن مشتریان در سراسر جهان با تورم مالی رو‌به‌رو هستند. حال باید منتظر ماند آیا سال ۲۰۲۳ موجب افزایش فروش خواهد شد یا خیر. زیرا این رویه اگر ادامه پیدا کند، صنعت را با مشکلات بزرگ مواجه خواهد کرد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا