اخبار

surface Pro 5 با آخرین نسل پردازنده اینتل به بازار می آید

انتظار می رود که نسل جدید Surface مایکروسافت به نام Surface Pro 5 تا چند روز آینده معرفی شود. همینطور این که تاکنون اطلاعات بسیار کمی از این دستگاه منتشر شده است. در جدیدترین اخبار غیررسمی از این محصول، یکی از فاش‌کننده‌های معروف در گفتگو با وب‌سایت Technobuffalo مدعی شده است Surface Pro 5 از جدیدترین پردازنده شرکت اینتل بهره‌مند خواهد شد؛ اما استفاده از پورت سرفیس کانکت مایکروسافت، همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند.
خبر ها نشان می دهد که مایکروسافت از تراشه‌های kaby lake اینتل بهره‌مند خواهد شد؛ اما به‌روزرسانی جدید ردموندی‌ها، حداقل در بخش طراحی پورت‌ها خیلی قابل توجه نخواهد بود. بر این اساس مایکروسافت نمی خواهد Connect Power را با USB-C جایگزین کند. با وجود این، هنوز نمی‌توان با قاطعیت از بهره‌مند نشدن surface Pro 5 به یو‌اس‌بی نوع سی سخن گفت. آن‌طور که از این گزارش برمی‌آید، surface pro 5 در قالب همان ترکیب ظاهری نسل پیشین سرفیس ظاهر خواهد شد. همین امر باعث شده است از محصول جدید به‌عنوان سرفیس پرو ۴٫۵ یاد شود که به این ترتیب مشخص می‌شود تغییرات عمده‌ای در این محصول به‌ وجود نیامده است.
با این اطلاعات و ارقام گفته شده شاید بسیاری از کاربران مایوس شوند اما نکته قابل نوجه این است که مایکروسافت طراحی سرفیس پرو را هرساله در مقایسه با نسخه‌ی قبل، بهبود داده است. شاید همین امر باعث شود کاهش وزن و ضخامت سرفیس جدید مایکروسافت حتی تأثیرات منفی بر تجربه کاربران داشته باشد.
تاکنون اطلاعی در خصوص زمان رونمایی از سرفیس پرو ۵ منتشر نشده است، اما شایعات اخیر از برگزاری رویدادی ویژه در چند هفته آینده خبر می‌دهند. خبرهای دیگر نیز حکایت از آن دارند که برای رونمایی از surface book 2 باید زمان بیشتری در مقایسه با سرفیس پروی جدید منتظر بمانیم.
surface pro 5

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا