اخبار تکنولوژی

آیفون‌های بعدی عمرباتری بیشتری دارند

بر اساس گزارشی، آیفون‌های بعدی اپل با توجه به تغییر در نحوه تولید پنل‌های OLED مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند اپل توسط سامسونگ، می‌توانند بازده انرژی بیشتری را ارائه دهند.

طبق گزارش‌ها، شرکت فناوری کره جنوبی در حال برنامه‌ریزی برای معرفی یک ماده جدید در حین تولید پنل‌های OLED خود است که می‌تواند مصرف انرژی آنها را کاهش دهد. انتظار می‌رود این فناوری تا سال ۲۰۲۶ آماده شود، به این معنی که آیفون ۱۸ ممکن است اولین آیفونی باشد که دارای پنل OLED اصلاح شده سامسونگ است.

Elec گزارش می‌دهد که معاون مدیر تحقیقات UBI، دیجیونگ یون اظهار داشت که بخش نمایشگر سامسونگ “به طور فعال در حال توسعه” مواد فسفری آبی است که انتظار می‌رود تولید نور از پنل‌های OLED این شرکت را افزایش دهد. این تحلیلگر در نشست H2 2023 UBI Research Analyst Seminar که روز سه شنبه در سئول برگزار شد، صحبت می‌کرد.

طبق گزارش‌ها، مواد جدید فسفری آبی به مجموعه‌ای از اجزای موسوم به B1 اضافه شده‌اند، اجزای نمایشگر سامسونگ در حال حاضر شامل مواد فسفری قرمز و سبز هستند و استفاده از مواد فسفرسان آبی به جای مواد فلورسنت می‌تواند روشنایی و کارایی انرژی پنل‌های OLED را افزایش دهد. در آینده تولید می‌شود.

آیفون‌های بعدی بهتر از همیشه

با این حال، ممکن است مدتی طول بکشد تا یک پنل OLED، ساخته شده با قطعاتی که از مواد جدید فسفری آبی استفاده می‌کنند، عرضه شود. این تحلیلگر تخمین می‌زند که مجموعه اجزای B1 در مجموعه مواد اولد M15 استفاده خواهد شد؛ برای ساخت نمایشگرهای تاشو استفاده می‌شود.

این تحلیلگر پیشنهاد می‌کند که آیفون ۱۶ می‌تواند به پنل OLED ساخته شده با استفاده از مجموعه متریال M14 سامسونگ در سال ۲۰۲۴ مجهز شود و شرکت کوپرتینویی می‌تواند آیفون ۱۷ را با نمایشگر ساخته شده از همان اجزای سازنده عرضه کند. در نتیجه، آیفون ۱۸ انتظار می‌رود در نیمه دوم سال ۲۰۲۶ معرفی شود، می‌تواند اولین مدل آیفونی باشد که دارای فناوری OLED این شرکت بوده که در حال حاضر در حال توسعه است.

باید منتظر ماند تا سال‌های آینده مشخص شود اپل چه محصولی را ارائه خواهد داد. آیا آیفون‌های جدید می‌توانند عملکرد بالایی از خود نشان دهند یا خیر. این برند کوپرتینویی در تلاش بوده سبد محصول خود را کامل سازد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا