اخبار تکنولوژی

انتشار اطلاعاتی از پردازنده Dimensity 8300 مدیاتک

مدیاتک پیشتر کنفرانس معرفی محصول خود را در این ماه برنامه‌ریزی کرده است و این برند اخیرا تأیید کرده که یک پردازنده پرچمدار جدید را در این رویداد رونمایی می‌کند. پردازنده Dimensity 8300 که بخشی از شایعات و گزارش‌های زیادی بوده، اکنون در همان رویداد معرفی خواهد شد.

جدیدترین چیپست پرچمدار Dimensity 9300 قرار است در کنفرانس معرفی محصول آتی مدیاتک رونمایی شود و در همان رویداد ممکن است تراشه Dimensity 8300 نیز رونمایی شود، طبق آنچه توسط ابریشک یاداو (@yabhishekhd) به اشتراک گذاشته شده است. علاوه بر این، پیشتر گفته شده بود که این چیپست در ماه نوامبر رونمایی خواهد شد و بروزرسانی اخیر با چیپست قبلی مطابقت دارد.

در مورد مشخصات، Dimensity 8300 احتمالاً جانشین چیپست قدیمی Dimensity 8200 خواهد شد و احتمالاً ضعیف‌تر از چیپست Dimensity 9300 قرار می گیرد‌که به زودی از راه خواهد رسید.

Dimensity 8200 دارای معماری با هسته Cortex A78 دارای فرکانس ۳.۱ گیگاهرتز، سه هسته Cortex A78 دارای فرکانس ۳.۰ گیگاهرتز و چهار هسته Cortex A55 دارای فرکانس ۲.۰ گیگاهرتز است. همچنین با پردازنده گرافیکی Mali-G610 MC6 یکپارچه شد. این چیپست ضعیف‌تر از Dimensity 9200 محسوب می‌شود.

پردازنده Dimensity 8300 با عملکرد قابل توجه

در مقایسه با این مورد، انتظار می‌رود چیپست بعدی Dimensity 8300 دارای همان پیکربندی هسته‌ای ۱ + ۳ + ۴ باشد. گفته شده این یک هسته Cortex X3 با فرکانس ۲.۸ گیگاهرتز به همراه سه هسته Cortex A714 و چهار هسته Cortex A510 با فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و ۱.۶ گیگاهرتز دارد. این چیپست ممکن است دارای پردازنده گرافیکی Mali G52-MC6 نیز باشد.

ما تنها دو روز تا مراسم معرفی برنامه‌ریزی شده فاصله داریم و اگر گزارش فوق صحت داشته باشد، بزودی باید منتظر اطلاعات حقیقی و بیشتری از برند مدیاتک باشیم. این شرکت هر سال نسل جدیدی از پرچمداران خود را معرفی می‌کند که توانستند نسبت به رقبا عملکرد قابل توجه و برتری داشته باشند.

پیدا نیست چه زمانی پردازنده‌های نسل بعدی مدیاتک را ملاقات خواهیم کرد. اما آنچه می‌دانیم این است که کمپانی مورد اشاره در تلاش بوده سبد محصول خود را با پردازنده‌های متنوع و حرفه‌ای همراه سازد. اطلاعات بیشتری در دست نیست و نباید به شایعات بی اساس اشاره کرد. بنابراین تنها انتظار می‌تواند حقیقت را مشخص کند و اینکه مدیاتک چگونه چیپی را توسعه داده است.

انتظار داریم بیشتر اطلاعات فاش شده حقیقت پیدا کند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا