اخبار تکنولوژی

اپل برروی هوش مصنوعی مولد در حال کار است

به گزارش Phonearena، تیم کوک، مدیر عامل اپل، سرانجام تایید کرد که شرکتش با تمرکز بر هوش مصنوعی مولد، وارد عرصه هوش مصنوعی شده است.

فضای هوش مصنوعی در حال حاضر بین مایکروسافت و گوگل تقسیم شد. در روزهای اولیه راه اندازی ChatGPT، مایکروسافت از فرصت استفاده کرد و در شرکت مادر، OpenAI، سرمایه گذاری نمود و به فناوری پشت چت بات دسترسی پیدا کرد. گوگل همچنین چت بات Bard را در پاسخ به آن مورد استفاده قرار داد. این بازی می‌تواند به زودی یک بازیکن جدید داشته باشد.

تیم کوک در صحبت با رسانه‌های بریتانیا تایید کرد که اپل در حال کار بر روی هوش مصنوعی مولد و استخدام کارکنان مرتبط در بریتانیا است. کوک گفت: “ما در آن منطقه استخدام می‌کنیم، بله، و بنابراین من انتظار دارم [استخدام] افزایش یابد.”

مدیر اجرایی اپل اظهار داشت که این شرکت در تمام محصولات خود از هوش مصنوعی از جمله تشخیص سقوط در اپل واچ، تشخیص تصادف، تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی، نوار قلب و تایپ پیشگویانه در آیفون استفاده می‌کند. علاوه بر این، کوک گفت که اپل در حال ارزیابی امکان راه‌اندازی یک سرویس مشابه ChatGPT است.

هوش مصنوعی مولد توسط اپل به کار گرفته شد

علاقه اپل به راه‌اندازی یک چت بات هوش مصنوعی، مانند ChatGPT، می‌تواند کل صنعت را تحت تاثیر قرار دهد و به آتش رقابت با گوگل و مایکروسافت بیفزاید. یک چت بات اختصاصی هوش مصنوعی طراحی شده توسط اپل در آیفون، آیپد و مک بوک مشتریان را هیجان زده می‌کند و تجربه کاربری را بهبود می‌بخشد. البته، سرویس مشابه ChatGPT اپل ممکن است به این زودی‌ها عرضه نشود.

رویکرد اپل نسبت به هوش مصنوعی جالب است. اپل به جای لاف زدن در مورد هوش مصنوعی و اینکه چگونه می‌تواند بر زندگی کاربران تأثیر بگذارد، سعی می‌کند دستگاه‌های خود و تجربه کاربر را با هوش مصنوعی بهبود بخشد. در WWDC 2023، این شرکت از افزودنی‌های هوش مصنوعی به محصولات خود، مانند توانایی آیفون برای شناسایی حیوان خانگی کاربر یا ویژگی Digital Persona، رونمایی کرد. در مثالی دیگر، AirPods Pro می‌تواند به طور خودکار حذف نویز را هنگامی که کاربر شروع به صحبت با شخص دیگری می‌کند، خاموش نماید.

در نهایت، تیم کوک بر تعهد اپل به اقتصاد فناوری “سرزنده” بریتانیا تاکید کرد. به گفته کوک، بریتانیا در حال حاضر میزبان سومین جمعیت کارمند بزرگ اپل است و به گفته کوک، جامعه توسعه دهندگان پیشرو در اروپا است.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا