اخبار

اپل سفارش قطعات آیفون را برای سه ‌ماهه‌ی دوم سال کاهش داده است

هرچند که نمی‌توان لقب ناموفق را به فروش آیفون‌های اپل اعطا کرد اما این کمپانی کوپرتینویی حدود پنج ماهی است که روند نزولی را در پیش گرفته است و فروش کاهشی را تجربه می‌کند. این اطلاعات برمبنای گزارشی به‌دست‌آمده که ادعا می‌کند سفارش قطعات آیفون توسط اپل کاهش یافته است.
طبق گزارشی که به‌تازگی از خبرگزاری آسیایی Nikkei منتشر شده است، منابع تأمین سخت‌افزاری اپل در ژاپن گزارش داده‌اند که این کمپانی میزان سفارش قطعات آیفون را کاهش داده است و این کاهش برای دومین بار در طی چند ماه گذشته رخ می‌دهد. بر مبنای اعلام تأمین‌کنندگان ژاپنی، اپل در دوره‌ی سه‌ماهه‌ی گذشته یک‌بار سفارش خود را به میزان ۳۰ درصد کاهش داده بود.
این بار نیز برای دوره‌ی سه‌ماهه‌ی ماه آوریل تا ماه ژوئن، اپل بار دیگر این درخواست را داشته است و سفارش قطعات آیفون را یک بار دیگر و باز هم به میزان ۳۰ درصد کاهش داده است. البته این کاهش سفارش مطمئناً به دلیل نزدیک شدن به زمان معرفی آیفون ۷ در ماه سپتامبر، طبیعی است و نمی‌تواند یک مدرک قاطع برای کاهش فروش آیفون باشد، اما جالب است بدانید که از زمان معرفی نسل اول آیفون برای اولین بار در سال ۲۰۱۰، این اولین بار است که اپل در دو دوره‌ی متوالی در سال میلادی، سفارش خود به تأمین‌کنندگان سخت‌افزاری را کاهش می‌دهد!
میزان فروش آیفون ارزان‌قیمت‌تر SE نیز نتوانسته است مانع این اتفاق بشود و این آی‌دیوایس هم مانند آیفون ۵C، یک عضو نه‌چندان مهم در معادلات مالی کلان اپل بوده است. جالب است بدانید که با وجود این کاهش سفارش قطعات که به معنای کاهش تولید آیفون در ماه‌های آینده خواهد بود، اپل همچنان هم بیشترین سود بازار تلفن‌های همراه هوشمند را به خود اختصاص داده است و با به دست آوردن رقمی معادل ۹۰ درصد سود این بازار، به این زودی‌ها به خطر نخواهد افتاد.
بنابراین هیچ ریسک مهمی، ارزش سهام سهام‌داران اپل را تهدید نخواهد کرد. اپل با وجود این‌که‌ حدود ۱۷ درصد فروش کل بازار تلفن‌های همراه هوشمند جهان را در اختیار دارد، اما همین ۱۷ درصد سهم در فروش، توانسته است سود خالص ۹۰ درصدی را روانه‌ی جیب مدیران کوپرتینویی کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا