اخبار تکنولوژی

سری نوا ۱۲ هوآوی به چیپ کایرین مجهزند

سال گذشته، زمانی که دنیای فناوری با گمانه‌زنی‌های مربوط به بازگشت کایرین در سال ۲۰۲۳ سر و صدا می‌کرد، هواوی در بیانیه‌های رسمی چنین گمانه‌زنی‌هایی را رد کرد. اخیراً شاهد بودیم که هواوی سری میت ۶۰ را با پردازنده Kirin 9000s عرضه کرد که در تضاد با ادعاهای قبلی این شرکت بود. یک بار دیگر چیپست Kirin به دلیل ادعای یک کاربر Weibo مورد توجه قرار گرفت. یک کاربر چینی در Weibo نوشت که هوآوی می‌تواند چیپست جدید سری Kirin 8 را اواخر امسال با سری نوا ۱۲ همراه کند.

کاربر Weibo نام تراشه را مشخص نکرده، اما اطلاعات قبلی ادعا می‌کردند که نوا ۱۲ می‌تواند از چیپست Kirin 830 استفاده کند. طبق گزارش‌های قبلی، مدل استاندارد چیپست چیپست Kirin 830 دارد، در حالی که مدل پرو از چیپ کایرین ۹۰۰۰اس قدرت خواهد گرفت. بنابراین تمامی اعضای سری نوا ۱۲ چنین ویژگی ندارد.

از زمانی که ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه آن دسته از شرکت‌هایی اعمال کرد که دارای حق امتیاز و فناوری ۵G از تجارت با هواوی هستند، چالش بزرگی برای این شرکت در توسعه Kirin ایجاد کرده است. اگر چه زمانی که این شرکت Kirin 9000s را معرفی کرد سوالاتی مطرح شد و اکنون نیز سوالات مشابهی مطرح می‌شود.

سری نوا ۱۲ هوآوی با طراحی بهتر

در دیگر خبرها هواوی خود را برای رویداد پاییز آماده کرده و رویداد بعدی ۲۵ سپتامبر برگزار خواهد شد. به احتمال زیاد توجه به گوشی‌های سری میت ۶۰ هواوی و میت ایکس ۵ تاشو که در حال حاضر برای پیش‌فروش در دسترس هستند، صورت گیرد. علاوه بر این، هواوی MatePad Pro 13.2 را به عنوان بزرگ‌ترین تبلت خود رونمایی می‌کند. طبق گزارش CNMO، هوآوی همچنین در حال کار بر روی نسل بعدی سری Nova بوده که احتمالاً سری Nova 12 نام گیرد.

این سری ممکن بوده در اوایل اکتبر یا نوامبر معرفی شود. پیش‌بینی شده این تلفن هوشمند میان‌رده ۵G دارای پردازنده Kirin 830 باشد و انتظار داریم با برخی مشخصات اصلی که از تراشه HiSilicon Kirin 9000S به ارث رسیده، عرضه می‌شود. پیش بینی شده قیمت آن مانند مدل قبلی خود، Nova 11، رقابتی است.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر اخبار بیشتری باقی ماند. احتمالا این سری بزودی معرفی خواهد شد و نباید منتظر اخبار بیشتر باقی ماند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا