اخبار تکنولوژی

سیستم عامل اندروید ۱۵ با قابلیت پشتیبانی از ارتباط ماهواره‌ای

سیستم عامل تلفن همراه آینده گوگل، سیستم عامل اندروید ۱۵، ممکن است ویژگی‌های اتصال ماهواره‌ای را برای پیام‌های متنی به همراه داشته باشد. شواهدی از این ویژگی در آخرین نسخه بتا اندروید ۱۴ توسط میشال رحمان از Android Authority کشف شد.

در نسخه بتای اندروید ۱۴ اخیر، گوگل یک صفحه جدید “پیام های ماهواره‌ای” را معرفی کرد. بر اساس این صفحه، کاربرانی که دارای حساب‌های تلفن‌همراه واجد شرایط هستند، ممکن است به‌زودی قادر به ارسال و دریافت پیام‌های متنی از طریق ماهواره باشند. دکمه‌ای برای کاربران وجود دارد که پس از در دسترس بودن این ویژگی را انتخاب کنند.

اگرچه صفحه بتا هیچ ارائه دهنده‌ای را مشخص نمی‌کند، ضربه زدن روی دکمه «بیشتر» به صفحه T-Mobile منتهی می‌شود. این نشان داده که T-Mobile ممکن است در ارائه این ویژگی در اندروید ۱۵ نقش داشته باشد.

T-Mobile پیشتر با SpaceX برای بهبود اتصال در مناطق بدون ارتباط سلولی با استفاده از ماهواره‌ها همکاری کرده بود. اسپیس ایکس همچنین ماهواره‌های “مستقیم تماس” خود را که قادر به کار با تمام تلفن‌های LTE هستند، پرتاب کرده است. بنابراین، این احتمال وجود دارد که پیام‌رسان ماهواره‌ای آینده گوگل از این فناوری استفاده کند.

سیستم عامل اندروید ۱۵ با قابلیت‌های بیشتر در راه است

به نظر می رسد این ویژگی هم در ارتباط معمولی و هم در موقعیت‌های اضطراری خدمت می‌کند. با این حال، همانطور که در صفحه Google ذکر شده است، ممکن بوده تاخیر در تحویل پیام و پوشش محدود در مناطق خاصی وجود داشته باشد. آب و هوا و موانع فیزیکی نیز ممکن است بر کیفیت سیگنال تأثیر بگذارد.

Google همچنین در حال کار بر روی یک عملکرد “Satellite SOS” است که احتمالاً با همکاری Garmin Response، مرکزی از کارکنان پشتیبانی آماده کمک به کاربران در شرایط اضطراری دشوار است. این ویژگی به شدت برای استفاده در مواقع اضطراری خواهد بود و همچنین می‌تواند از پیام‌های متنی پشتیبانی کند.

اگرچه این جزئیات هنوز به طور رسمی تایید نشده‌اند، اما گوگل مطمئنا در حال کار بر روی اتصال ماهواره‌ای فعال برای تلفن‌های اندرویدی است. اتصال ماهواره‌ای می‌تواند گزینه‌های ارتباطی را برای کاربران اندروید، به‌ویژه آن‌هایی که اغلب در مناطقی با دریافت تلفن همراه ضعیف قرار دارند، بسیار افزایش دهد.

انتظار رفته سیستم عامل اندروید ۱۵ تابستان امسال ارائه شود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا