اخبار تکنولوژی

سیستم عامل iOS 18 بروزرسان بزرگ اپل است

غول فناوری اپل با هدف رفع مشکلات موجود در نرم افزار فعلی، توسعه سیستم عامل iOS 18 را به طور موقت متوقف کرد. با وجود این، هیچ نشانه‌ای مبنی بر تاخیر در زمان‌بندی انتشار بروزرسان نسل بعدی وجود ندارد.

طبق یک گزارش جدید، با چندین ویژگی هوش مصنوعی (AI)، پیش‌بینی می‌شود که iOS 18 به‌روزرسانی قابل‌توجهی باشد، با هدف جبران عدم وجود تغییرات سخت‌افزاری قابل توجه در آیفون‌های نسل بعدی.  طبق این گزارش، اپل آخرین بار در سال ۲۰۱۹ تغییر قابل توجهی ایجاد کرد و رویه‌های خود را بازسازی نمود.

در آن دوره، مشکلات مربوط به باگ‌ها و تأخیر در ویژگی‌ها شدید مشاهده می‌شد و در نتیجه آیفون‌های جدید در روز عرضه با اشکالاتی مواجه شدند. در سال گذشته، کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم‌افزار اپل، مجبور شد چندین ویژگی را از iOS 12 به iOS 13 به دلیل نگرانی‌های کیفیت به تعویق بیندازد. طبق گزارش‌ها، این بار اپل بر کیفیت تاکید دارد تا از تجربه کاربری روان و بدون اشکال در هنگام انتشار اطمینان حاصل کند.

این شرکت چهار مرحله را در چرخه توسعه خود دنبال می‌کند که در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان ژوئن به اوج خود می‌رسد. در این میان، چهار نقطه عطف به معرفی ویژگی‌های جدید اختصاص دارد، در حالی که دو نقطه بر رفع اشکال متمرکز شده‌اند. هر نقطه عطف شش هفته طول می‌کشد، اما این بار، شرکت پس از اولین نقطه عطف توقف کرد و یک هفته اضافی برای رسیدگی به مشکلات فرصت داد.

به هر حال باید منتظر اخبار موثق باقی ماند.

ویژگی‌های کلیدی سیستم عامل iOS 18
  • آپدیت iOS 18 اپل احتمالا در سال ۲۰۲۴ منتشر خواهد شد
  • در گزارش بلومبرگ، تحلیلگر مارک گورمن اظهار داشت که به‌روزرسانی iOS 18 باید قابل توجه باشد زیرا سال آینده پیشرفت‌های قابل توجهی در سخت‌افزار آیفون ۱۶ وجود نخواهد داشت.
  • در این گزارش اشاره شده که این شرکت در تلاش بوده تا با گوگل و OpenAI در هوش مصنوعی مولد همگام شود و iOS 18 قرار است این فناوری را به آیفون معرفی کند
  • همانطور که گزارش شد، انتظار می‌رود که در کنار iOS 18، watchOS 11، iPadOS 18 و macOS 15 ویژگی‌های جدید مختلفی را به همراه داشته باشند
  • مدیریت ارشد اپل به طور داخلی سیستم عامل‌های آینده خود را دارای ویژگی‌ها و طراحی‌های جدید و بهبودهایی در امنیت و عملکرد توصیف کرده است

مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا