اخبار تکنولوژی

کاربران اپ Threads در حال کاهش

با وجود آغاز به کار چشمگیر، کاربران اپ Threads اکنون برنامه را ترک می‌کنند. این پلتفرم برای رقابت با X توسعه یافت و به کاربران اجازه می‌داد نظرات خود را در مورد موضوعات مختلف با متن بیان کنند.

مفهوم راه‌اندازی این پلتفرم در مراحل اولیه به آن کمک کرد، اما اکنون به نظر می‌رسد این پلتفرم با روزهای سختی روبرو است. در زمان راه اندازی، متا به کسانی که می‌خواستند به Threads بپیوندند این امکان را با حساب اینستاگرام میسر کرد.

این بدان معنی است که فالوورهای آنها در اینستاگرام می‌توانند به راحتی آنها را در Threads پیدا کنند و از این رو در تماس باشند. با این کار، بسیاری از افراد با استفاده از حساب‌های اینستاگرام خود حساب‌های Thread را باز کردند که منجر به رشد اولیه این پلتفرم شد.

علاوه بر این، Threads در زمانی در دسترس قرار گرفت که بسیاری از کاربران X به دنبال پلتفرم‌های جایگزین بودند تا بتوانند ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. با این حال، علی‌رغم رشد اولیه Threads، برخی از کاربران آن اکنون در حال جهش هستند، بنابراین منجر به تاخیر در رشد می‌شود. علی‌رغم این چرخش غم انگیز وقایع، برخی تحلیلگران می‌گویند که این پلتفرم سال را با وضعیت مثبتی به پایان خواهد رساند.

در گزارش‌های اخیر، تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که Threads تا پایان سال به ۲۳.۷ میلیون کاربر ماهانه خواهد رسید. در حالی که این عدد پشت سر آن است، توییتر ممکن است سال را با یک عدد چشمگیر ببندد. بر اساس تجزیه و تحلیل، X قرار است سال را با ۵۶.۱ میلیون کاربر ماهانه ببندد.

اپ Threads با کاهش مخاطب رو به رو شد

از آنجایی که Threads امسال تاسیس شد، رشد آن در مقایسه با X چشمگیر است. به جرات می‌توان گفت Threads یک رقیب شایسته X است که همچنان در حال گسترش است. از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود که X بخشی از شتاب خود را از دست بدهد زیرا کاربران آن همچنان به سمت سایر پلتفرم‌ها می‌روند.

در سال‌های آینده، Threads ممکن است به رشد خود ادامه دهد و تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه جمع کند. خوب است توجه داشته باشید که تعداد افرادی که حساب Threads دارند با تعداد افرادی که از این پلتفرم استفاده می‌کنند متفاوت است. در حال حاضر تعداد کاربران Threads بیش از ۱۰۰ میلیون نفر بوده، اما همه به طور فعال از این پلتفرم استفاده نمی‌کنند.

با اضافه شدن ویژگی‌های جدیدتر به پلتفرم، کاربران بیشتر و بیشتری ممکن است شروع به مراجعه به آن کنند.  این ویژگی‌ها نباید فقط یک افزوده اساسی باشند، زیرا هدفشان جلب کاربران به پلتفرم است. بنابراین Threads اگر می‌خواهد جای X را بگیرد باید خارج از چارچوب فکر کند و با افزودن ویژگی‌های جدید خلاق‌تر باشد.

تاکنون، Threads از سایر پلتفرم‌هایی که برای سرقت کاربران X راه‌اندازی شده‌اند، پیشی گرفته است. در حال حاضر، آنها می‌توانند به عنوان رقابتی‌ترین پلتفرمی که X با آن مواجه است، بایستند. از پیش‌بینی‌ها، واضح است که با رشد کاربران Threads، ممکن است کار برای X در ادامه مسیر سخت‌تر شود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا