اخبار تکنولوژی

گوشی Comet تاشو گوگل در راه است

اولین گوشی تاشو گوگل، Pixel Fold، تنها چند ماه پیش عرضه شد. اما طبق گزارش جدیدی از ۹to5Google، این شرکت در حال حاضر روی گوشی تاشو بعدی خود کار می‌کند که به عنوان گوشی Comet شناخته می‌شود.

۹to5Google آخرین نسخه برنامه Google Pixel Buds را از حالت کامپایل خارج و اشاره‌ای به دستگاهی با نام رمز «Comet» پیدا کرد. گمان می‌رود این دستگاه جانشین Pixel Fold یا احتمالاً یک گوشی تاشوی جدید باشد. دلیل این باور آن است که نام رمز Comet با طرح نام‌گذاری معمولی گوگل برای گوشی‌های پیکسل هم‌خوانی ندارد.

به عنوان مثال، Pixel Fold در ابتدا با اسم رمز «Passport» بود، اما بعدها به «Felix» تغییر نام داد، زیرا به‌روزرسانی شد تا بر روی همان تراشه Tensor G2 سری پیکسل ۷ اجرا شود. به طور مشابه، انتظار می‌رود سری پیکسل ۹ از کدهای مرتبط با خزندگان مانند «کومودو» و «کایمن» استفاده کند. در حالی که سری‌های آینده Pixel 8 دارای نژاد سگ به عنوان کد رمز هستند: «شیبا» برای پیکسل ۸ و «هاسکی» برای پیکسل ۸ پرو.

گوشی Comet گوگل یک فلیپ فون خواهد بود

علاوه بر این، با کاوش بیشتر در کد برنامه پیکسل بادز، ۹to5Google دریافت که Comet با Pixel Fold یکپارچه شده و حتی توسط برنامه به آن “fold” می‌گویند. این همچنین نشان می‌دهد که Comet یک گوشی تاشو است. گوگل پیکسل فولد را در می ۲۰۲۳ معرفی و عرضه کرد، بنابراین هنوز زود است که این شرکت روی جانشین آن کار کند.

با این حال، امکان دارد که Comet یک گوشی تاشو فلیپ باشد که گویا گوگل در گذشته عرضه آن را در نظر گرفته بود. ما هنوز چیزهای دیگری در مورد Comet نمی‌دانیم، بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم گوگل در آینده چه چیزی را فاش می‌کند. در همین حال، این شرکت در حال آماده شدن برای معرفی سری پیکسل ۸ و ساعت پیکسل واچ ۲ برای روز ۴ اکتبر است.

سری پیکسل ۸ تاکنون شایعات بسیاری درباره آنها فاش شد و احتمالا بیشتر شایعات صحت داشته باشند. بنابراین باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه گوگل برای این خانواده پرچمدار چیست. پیش بینی شده پیکسل ۸a نیز بهار ۲۰۲۴ معرفی شود، زیرا نسخه میان رده فاصله چندین ماه با رونمایی مدل‌های اصلی دارد.

پیش بینی شده سال آینده اخبار بیشتری دردسترس قرار گیرد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا