اخبار

گوگل سخت افزار دی دریم را به فروش خواهد رساند

همان‌طور که مطلع هستید گوگل از پلتفرم واقعیت مجازی مبتنی بر گوشی هوشمند دی دریم رونمایی کرده است. حال پس از آن‌که چندین کمپانی برای ساخت هدست‌های واقعیت مجازی با این پلتفرم اعلام آمادگی کرده‌اند، گوگل اعلام کرده که سخت افزارهای لازم را در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد داد.
کمپانی گوگل طی کنفرانس توسعه دهندگان (Google I/O 2016) خود از پلتفرم آینده‌ی واقعیت مجازی مبتنی بر گوشی‌ هوشمند جدیدی به نام Daydream رونمایی کرد. برخلاف هدست‌های دیگر مانند گوگل کارت برد که فقط به‌عنوان یک نمایشگر واقعیت مجازی فعالیت می‌کنند، Daydream عرضه خواهد شد تا توسط ادغام با سخت افزار جدیدی تأخیر زمانی کمی را ارائه داده و تجربه‌ی استفاده از واقعیت مجازی را خیلی علمی‌تر از گذشته در اختیار کاربران قرار دهد. به همین جهت گوگل از برنامه‌ریزی‌های خود در ارتباط با فروش سخت افزار دی دریم خب می‌دهد.
پلتفرم دی دریم گوگل
هفته گذشته گوگل تعدادی از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را معرفی کرد که قصد دارند هندست‌هایی تطبیق پذیر با پلتفرم Daydream را عرضه کنند که در واقع گوشی آن‌ها از تمامی مدل‌های هدست مبتنی بر دی دریم پشتیبانی خواهد کرد. با این وضعیت و با ارائه سخت افزارهای لازم توسط گوگل، به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان راه سختی را برای تولید چنین محصولات نخواهند داشت. چراکه گوگل تقریباً همه پیش‌بینی‌ها را برای ورود پلتفرم جدید خود انجام داده است.
گوگل علاوه بر آن خیلی روشن پاس می‌دهد که نه تنها برای سایر کمپانی‌ها سخت افزار لازم را توزیع خواهد کرد؛ بلکه قصد دارد تا در کنار این شرکت‌ها به خودی خود نیز یک هدست و کنترلر مبتنی بر پلتفرم دی دریم تولید کند. با این حساب می‌توان حدس زد که تا چند وقت دیگر بازار هدست‌های واقعی مبتنی بر دی دریم داغ‌ترین بازار تکنولوژی لقب گیرد.
کمپانی گوگل قبلاً اعلام کرده بود که این پلتفرم جامع را در پاییز امسال عرضه خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا